Sjajna Hrvatska u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2010 Sjajna Hrvatska u polufinalu!

Sjajna Hrvatska u polufinalu!

Odlučujući meč grupe u Beču za plasman u polufinale, selekcija Hrvatske je odigrala sjajno i porazila do večeras, šampione Evrope, Dance 27:23 (14:11). Nakon mnogo kritika na račun igre "Kauboja" od početka turnira u Austriji, konačno su najbolji hrvatski rukometaši zaigrali na vrhunskom nivou i potpuno nadvisili, na ovom EP ipak prosečne Skandinavce, nedovoljno jake za odbranu naslova. Junake, hrvatski navijači, kojih je bilo u velikoj većini u skoro punoj Wiener Stadt Halle (oko 10000 gledalaca), mogu potražiti u golmanu Mirku Aliloviću (18 odbrana) i desnom beku, Denisu Buntiću (8). STATISTIKA

Od samog starta, igrači Line Červara, krenuli su agresivno u oba pravca, što se i isplatilo. Dobra odbrana, lako je parirala prosečne danske šutere, i uz odličnog Mirka Alilovića na golu, dominirala terenom. Ipak, do prvog osetnijeg vođstva se čekalo do samog kraja prvog dela, kada serijom golova Duvnjaka i Buntića, Hrvatska stiže do nedostižnih 14:9. Drugo poluvreme je nagovestilo želju Danaca za povratkom u egal, ali ona je bila ograničena samo na Knudsenovom golu za minus dva, 15:13. Sredinom drugog dela, sledi nova serija Denisa Buntića i odličnih odbrana Mirka Alilovića, a selektor Danaca, Vilbek, traži tajm-aut na 21:15 u 46. minutu, kada je sve već bilo manje, više rešeno. Do kraja, još jedno vraćanje na "-3" 22:19, preko Mikela Hansena, ali nedovoljno, uz opet, sjajnog Alilovića (18 odbrana). Nakon poslednjeg zvižduka sudija, veliko slavlje na terenu i tribinama, potpuno zasluženo…