Hrvatska osvojila bronzu! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Hrvatska osvojila bronzu!

Hrvatska osvojila bronzu!

Reprezentacija Hrvatske, nastavila je medaljni niz na Evropskim prvenstvima. U „Beogradskoj Areni“ u borbi za bronzu, hrvatski rukometaši su bili bolji od Španaca 31:27 (13:12), dominirajući tokom svih 60 minuta, predvođeni Lackovićem (8), Čupićem (7) i Vorijem (5). Tako su posle srebnih medalja u Norveškoj i Austriji, „Kauboji“ ponovo stali na postolje…

Iako to tako nije izgledalo po izjavama nakon polufinala, reprezentacija Hrvatske je motivisanije ušla u meč za bronzu.  Porozni španski napad, nije uspevao da izađe na kraj sa „Kaubojima“, a laki golovi, ređali su se kao na traci, tako da je već u petom minutu, posle gola Čupića na semaforu stajalo 4:1. Prva dva gola za Špance postiže Iker Romero sa linije sedam metara, dok je Vori svoj treći pogodak upisao već u desetom minutu. Stigli su Balić i drugovi do 10:5 devet minuta kasnije, ali i posustali u samoj završnici prvog dela, kada dozvoljavaju lagane prodore i golove Danija Sarmienta, pa Španci sa 13:19, dolaze na gol zaostatka pred put u svlačionicu – 13:12.

Izjednačio je Aginagalde pa startu drugog poluvremena, ali sve je to bila „labudova pesma“ Španaca. Hrvati, daleko bolji od svojih protivnika, dobrom odbranom, kao i sjajnim Lackovićem i Čupićem, dižu prednost iz minuta u minut, pa je u 43. minutu na semaforu stajalo  – 22:16.

No, Španci se nisu predavali. Uspeli su da se vrate u meč, sa dva gola Romera približe i na 26:24 u 53. minutu. Tada se desio i ključni trenutak, kada je Alilović odbranio sedmerac Parondu. Više nije bilo šanse da se „Furija“ nađe na pobedničkom postolju. Stigao je gol Vorija, Španci su se držali do 28:26, ali su ih onda pomenuti Vori i Ivan Čupić definitivno porazili. Na kraju, 31:27, zaslužena pobeda Hrvatske i bronzana medalja, nakon dva srebra…