Lindberg pogodio za makedonsku tragediju pred 14000 ljudi! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Lindberg pogodio za makedonsku tragediju pred 14000 ljudi!

Lindberg pogodio za makedonsku tragediju pred 14000 ljudi!

Neverovatan kraj, imao je meč Makedonije i Danske 32:33 (19:16) pred 14000 gledalaca u „Beogradskoj Areni“, zaključen golom Hansa Lindberga u poslednjoj sekundi meča iz kontranapada sa 11 metara. Nošeni frenetičnom podrškom sa tribina, Makedonci su imali šansu da ostvare najveću pobedu u istoriji svog rukometa. U zadnjem napadu, desetak sekundi pre kraja, šut Lazarova je zaustavio Landin, a lopta brzinom munje otišla do Lindberga, koji je sa 11 metara doneo pobedu Dancima. No, to ne umanjuje sjajan utisak, koji su večeras fenomenalni Lazarov (13 golova), Stoilov (7),  Ristovski (11 odbrana) i ostali momci prikazali protiv Danaca, u čijim je redovima briljirao Mikel Hansen sa 12 pogodaka.

MAKEDONIJA – DANSKA 32:33 (19:16)
Beograd
Hala „Beogradska Arena“
Gledalaca – 14000
MAKEDONIJA:  Manaskov, Stoilov 7, Alušovski 4, Lazarov 13, Mitkov, Jonovski, Angelovski, Temelkov 1, Mirkulovski 1, Markoski 1, Mojsoski, Ristovski 11 odbrana, Mojsovski 3, Dimovski, Angelov, Lazarov F 2
DANSKA: Landin 10 odbrana, Mogensen, Kristijansen, Lauge 3, Kristijansen L 2, Markusen, Egert, Spelerberg 5, Svan Hansen, Lindberg 8, Toft Hansen R, Kleverli, Sondergard 1, Toft Hansen H 2, Hansen 12, Nilsen

Na krilima svojih navijača, koji su bili u velikoj većini na tribina „Beogradske Arene“, na kojima se okupilo oko 13000 ljudi, reprezentativci Makedonce, ušli su fanatično u meč sa indisponiram Dancima, koji su opet stisnuli „kočnicu“, videvši okruženje puno protivničkih navijača.  Od samog starta, Mojsovski i drugovi, dali su do znanja Skandinavcima, da se neće dobro provesti.  Kada je Temelkov pogodio iz kontre za 4:2 u petom minutu, bio je to poziv za ovacije sa tribina. Dobra odbrana, odlična rola Velka Markoskog, kao prednjeg, sa zadatkom da spreči brzu loptu bekovske linije, paralisala je Spelerberga, Sondergarda i drugove. Kao mladić, kontre trči Stevče Alušovski, ne ostaje mu dužan ni „ispisnik“, Lars Kristijansen, ali kada mu Borko Ristovski lupa „rampu“, kola kreću nizbrdo za Dance.  Poslednji put su u egalu na 9:9 u 15. minutu, koristeći inspiraciju Boa Spelerberga, a onda kreće makedonska ofanziva.

U pet minuta, Makedonija pravi seriju 5:0 zahvaljujući sjajnom Kirilu Lazarovu i maestralnom pivotmenu, Stojančetu Stoilovu, koji serijom golova, još jednom pokazuje da izrasta u vrhunskog pivota. U 21. minutu je 14:9, četiri minuta kasnije, 17:12. Danci se, kako tako, vraćaju u meč golovima hladnokrvog Hansa Lindberga, te vraćaju nadu pred put u svlačionicu – 16:19 na poluvremenu.

Nastavili su Makedonci u istom ritmu. Filip Mirkulovski postiže gol, odmah zatim zarađuje i sedmerac, koji Lazarov pretvara u pogodak za 21:17 u 35.minutu. Tada dolazi do pada u igri ekipe selektora Šundovskog,  a Danci koriste lošiji napad protivnika i sa tri uzastopna gola dolaze na gol zaostatka u 40. minutu – 22:21. Sve teže Makedonci zaustavljaju ubojite šutere, Laugea i Hansena, a sa druge strane, nema više lakih golova. Preko Toft Hansena, Danci dolaze do egala 23:23 (44.), a raspucani Mikel Hansen im svojim osmim golom donosi vođstvo 25:24 u 47. minutu

Mikel Hansen nastavlja da rešeta Ristovskog, pa i Angelova.  Postiže pet uzastopnih golova u pet minuta i preokreće meč u korist svoje reprezentacije. Stojanče Stoilov nastavlja sjajnu seriju, postiže sedmi gol iz isto toliko pokušaja za 26:27, ali to je kratkog daha. Hansen i Lindberg vode Dansku na +3, 29:26, a Šundovski traži tajm-aut u 52. minutu, ne bi li šta spasio.

Kiril Lazarov daje još jednu šansu Makedoniji. Smanjuje na 27:30, posle gola Spelerberga i još jedne minijature Stoilova, iz sedmerca za 28:30. Borko Ristovski majstorski hvata Egertov šut sa levog krila, a Naumče Mojsovski pravi delirijum u hali golom za 29:30 na startu 56. minuta.

U golovima „trkaju se“ Hansen i Lazarov. Kire na startu 57. minuta vodi na 30:31, a posle nove odbrane Ristovskog iz polukontre i u egal – 31:31. U „Areni“ nastaje ludnica, a Vilbek na 58:20, traži minut odmora. Višak za desno krilo, ne koristi Lindberg, uhvaćen još jednom od fenomenalnog Ristovskog.

Makedonci kreću u zadnji napad. Dugo traje, pokušavaju da probiju Mojsovski i Mirkulovski, ne uspevaju. Sedam sekundi pre kraja, Kiril Lazarov šutira, Landin brani. Lopta se odbija u ruke Danaca, ide kontra za Lindberga, koji u poslednjoj sekundi donosi neverovatnu pobedu Dancima – 33:32 za očaj u „Beogradskoj Areni“ punoj Makedonaca.