Poljaci deklasirali Slovake - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Poljaci deklasirali Slovake

Poljaci deklasirali Slovake

Za razliku od meča sa Srbijom, Poljaci su u duel sa Slovacima ušli daleko hrabrije. Početničke greške Slovaka u odbrani, iz kontranapada je kažnjavao rastrčani pivot Poljaka, Bartoš Jurecki, koji je u uvodna četiri minuta, postigao čak tri pogotka. Ipak, početno vođstvo Poljaka 4:1 (peti minut), biva brzo anulirano, nakon što put do mreže, dva puta pronazi teški desni bek Slovaka, Daniel Valo (4:4 – 8.). Dolaze Slovaci i do vođstva 6:5, ali sve to biva kratkog daha. Odluka selektora Poljaka, Bogdana Vente, da u napadu igra sa dešnjakom na poziciji desnog beka, Mariusom Jurkievičem, daje rezultat, a pored njega, raspucan je bio i Mihal Jurecki, pa Poljaci odlaze na 9:6 u 15. minutu. Par važnih odbrana Poljacima donosi i Pjotr Vizomirski, rastrčala su se i krila, Tlučinski i Kučinski.  Kod Slovaka je raspoložen levi bek Tarhai, ali to nije dovoljno da bi se vratilo u egal. Karol Bilecki, svojstveno njemu, postiže gol za 17:13 par sekundi pre kraja prvog poluvremena…

Pobednik je praktično bio rešen u šest uvodnih minuta drugog poluvremena. Toliko je raspucanim Poljacima trebalo da postignu šest golova, prime jedan, a tajm-aut selektora Slovaka, Zoltana Hajstera, došao je prekasno na 15:23.Maler za malerom, koleno je povredio i levi bek Poljaka, Tarhai, a Poljaci su bez pritiska, održavali prednost golovima sa svih pozicija. Povratka za Slovake nije bilo ni na pomolu (19:28 – 44.). Naprotiv, igra Slovačke se raspala do kraja meča, a Poljaci su to iskoristili da serijom lakih golova ponize protivnika – 24:41.