Naslovna ArhivaEURO 2012 Makedonci „ispustili“ Nemce u Čairu

Makedonci „ispustili“ Nemce u Čairu

3 komentari

h

U fantastičnoj atmosferi, do poslednjeg mesta ispunjenog Čaira, rukometaši Makedonije poraženi su od Nemačke minimalnim rezultatom 23:24 (12:12) u veoma neizvesnom susretu.

Makedonija – Nemačka 23:24 (12:12)

Hala Čair  – Niš. Gledalaca: 4000.

Sudije: Palsson – Leifsson (Island)

Isključenja: Nemačka 12 ,Makedonija 8 minuta

Sedmerci: Nemačka 4/2, Makedonija 2/2.

NEMAČKA: Hens, Gensheimer 3, Roggisch, Klein, Pfahl 2, Wiencek 2, Theuerkauf 3, Glandorf 2, Heinevetter 3 odbrane, Christophersen 2, Groetzki 1, Kaufmann 6, Haas 1, Sprenger 2, Lichtlein 8 odbrana.

MAKEDONIJA: Manaskov 2, Stoilov 6, Alušovski 1, Lazarov K. 7, Mitkov, Jonoski, Angelovski 2, Temelkov, Mirkulovski 1, Markoski, Mojsoski, Ristovski 2 odbrane, Mojsovski 4, Dimovski, Angelov 11 odbrana, Lazarov F.

Motivisani Nemci odlično su otvorili utakmicu i već u 4. minutu imali prednost od 0:3. Makedonci, koji kao da su igrali na domaćem terenu zahvaljujući fantastičnoj podršci navijača, brzo su se vratili u meč i u 7. minutu izjenačili na 3:3. Nemci su konstantno imali minimalnu prednost, sve do 17. minuta kada selekcija Makedonije, preko Naumčeta Mojsovskog dolazi do prve prednosti na utakmici od 8:7. Tada, Makedonija dobija dva puta po dva minuta isključenja, ali Nemci ipak nisu iskoristili brojčanu prednost. U ovom periodu istakao se i golman Nemačke, Lichtlein, koji je odbranio dve bitne lopte i omogućio svom timu da dođe do izjednačenja, a ubrzo i do nove prednosti od 9:11, četiri minuta pre kraja prvog poluvremena. I Angelov se istakao na golu Makedonije i otvorio put saigračima da izjednače na 11:11. U poslednjem minutu Christophersen dovodi Nemce u novo vođstvo. Poslednji napad Makedonci su iskoristili na pravi način. Kiri Lazarov odličnim dodavanjem omogućuje Stoilovu da izjednači na 12:12.

Nastavak je doneo novu rezultatsku klackalicu i selekcije su se smenjivale u vođstvu. Aneglov je publiku digao na noge, ali se sa druge strane i Lichtlein istakao dobrim intervencijama. Makedonci odličnom igrom stižu do prednosti od 17:15, u 40 minutu utakmice i činilo se da će na krilima publike postići još veću razliku. Međutim, Nemci uzvraćaju istom merom i ponovo dolaze do izjednačenja. Angelov i Lichtlein su ponovo briljirali na golu i neizvesnost je trajala do kraja. Stoilov dovodi Makedonce u vođstvo 21:20, sedam minuta pre kraja. Heinevetter, drugi golman Nemačke, odbranio je važan penal Lazarovu, a potom makedonska selekcija ne koristi igrača više u polju. Ipak, na pet minuta do kraja, Angelvovski dovodi svoj tim u prednost od 22:21. Poslednji gol Makedonci postižu u 57. minutu. Wiencek, Kaufmann i Gensheimer postižu ključne golove za vođstvo Nemačke. Poslednji napad Makedonci nisu iskoristili i Nemci su slavili pobedu.