Poraz od Rumunije za novogodišnju brigu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Poraz od Rumunije za novogodišnju brigu

Poraz od Rumunije za novogodišnju brigu

4 komentari

Reprezentacija Srbije, poražena je u prvom prijateljskom meču na završnim pripremama za EHF EURO 2012 u Novom Sadu od selekcije Rumunije 24:25 (11:12). Više raspoloženih pojedinaca, kao i rezultatska rasterećenost, dali su krila istočnim komšijama, koji su na kraju zasluženo slavili. Najviše problema je „Orlovima“ napravio sjajni golman Čobanu, koji je sa 21 odbranom, poneo epitet junaka meča. Kod naše selekcije, odličan je bio debitant, Dalibor Čutura sa šest pogodaka, Šešum je postigao gol manje, a dobru rolu je imao i Miloš Kostadinović sa 100 % učinkom (3/3).

Isključenja: dva minuta Rumunija
SRBIJA: Marjanac šest odbrana, Rašić, Šešum 5/12, Vujin 3(1)/13, Nikčević 4(1)/7, Čutura 6/7, Toskić 0/2, Stanić devet odbrana, Marković 0/2, Milić, Prodanović 0/1, Stojković 1/1, Rnić 0/1, Vučković, Mitrović, Beljanski 2/3, Kostadinović 3/3.
RUMUNIJA: Ciobanu 18 odbrana i tri sedmerca, Dragnea, Mihalcea 3/4, Fenici 0/1, Novank 1/2, Onejekve, Dospinesku 1/4, Mihail 2/4, Florea 3(1)/4, Paius, Simiku 7/11, Stanesku, Gita 3/4, Talas 3/3, Đonea 1/3, Stamate 0/1, Savenko 0/1.

Kretanje rezultata: 1:2 (5.) 5:4 (11.) 7:8 (15.) 9:9 (20,) 9:11 (22.) 14:13 (34.) 16:15 (39.) 16:18 (43.) 18:19 (45.) 20:24 (51.) 21:25 (54.) 24:25 (58.)

Početak meča, doneo je rezultatsku klackalicu i lake golove sa obe strane. Srbija je počela sa bekovskom trojkom Šešum – Čutura – Vujin, pivotmenom na krilima sa Nikčevićem i Prodanovićem, a levo krilo „Orlova“ , bilo je i istureno u odbrambenoj formaciji  5-1.  Rumuni su dobro otvorili meč sa rastrčanim krilima i raspoloženim golmanom, Ciobanuom, koji je bio i najbolji akter prvih 30 minuta sa 10 odbrana. Napad Srbije, bio je bolji deo igre u ekipi Veselina Vukovića. Iskusni Čutura, nije se uplašio reprezentativnog debija, naprotiv, bio je najbolji u napadu srpske selekcije. Postigao je dva gola, dobro razigravao sa Šešumom i asistirao za gol Beljanskog, sve do 15. minuta, kada ga menja Luka Mitrović. Igrač Ademar Leona vodi Srbiju u vođstvo 5:4 na početku 11. minuta, a posle 7:6, to će biti i sve od vođstva „Orlova“ u prvom poluvremenu.

Bez Čuture, dolazi do problema u napadu, pre svega u realizaciji, gde u drugom delu prvog poluvremena Šešum i Vujin (1/7 iz igre) bivaju pročitani od Čobanua. Od 8:8 u 17. minutu do tajm-auta Vukovića na početku 28. minuta (10:11), „Orlovi“ postižu samo jedan gol iz igre preko Ivana Nikčevića. U odbrani, Vuković spušta na 6:0, ali se tu pojavljuje problem čuvanja visokog levog beka, Simikua, koji  kažnjava svaki zakasneli izlazak u duel.  Rumuni su do dva gola prednosti prvi put došli u 22. minutu, a na odmor odlaze sa golom viška, nakon što je Rnić u poslednjem napadu „Orlova“ dobro asistirao Stojkoviću na „crti“ – 11:12.

I na startu drugog poluvremena, sve je u napadu Srbije polazilo i završavalo se kod Dalibora Čuture. Veću fokusiranost  Rumuna na Vujina i Rnića, iskusni Crvenčanin koristi i kao „šilo“ probija do gola ili viškova za raspoloženog Kostadinovića na desnom krilu. I dok je napad imao smisla, segment povratka iz napada, zakazao je par puta. Rastrčaniji su bili Rumuni, željni da pokažu da pobeda na Svetskom prvenstvu u Švedskoj nije bila slučaj. Pucali su iz svih oružja Mihalcea, Florea, a tri vezana gola desnog beka, Gice na spore reakcije srpske odbrane, vode Rumune na 23:20. Pre toga, u seriju golova, ušao je Žarko Šešum, koji je preuzeo ulogu lidera tima od Dalibora Čuture. Kada je Simiku u 51. minutu povećao na 24:20, bio je to znak da Vuković zatraži minut odmora, ne bi li spasio meč.

I dogovor sa tajm-auta, sproveo je u delu Dalibor Čutura novi golom za 21:24. U sledećem napadu, sjajni Ciobanu brani sedmerac Šešumu, a Simiku sve to kažnjava novi golom za 21:25 (54.).  Hladnokrvni Miloš Kostadinović, jedini je imao rešenje za sjajnog rumunskog golmana. Smanjuje na 22:25, ali zato Rumun brani šuteve Nikčevića i Toskića. Sa druge strane, dve odbrane vezuje Darko Stanić, a Žarko Šešum daje nadu za 23:25 (57.). Probudio se „SPENS“, zaigralo se žustrije u odbrani naše reprezentacije, a Nenad Vučković probija po desnom beku i zarađuje sedmerac, koji realizuje Marko Vujin za 24:25. Nema gola za Rumune u sledećem napadu, ali ni za našu selekciju, nakon što Marko Vujin pogađa stativu.  Rumuni ne koriste šansu da reše pitanje pobednika na startu 60. minuta. Poslednjih 40 sekundi za napad imaju Šešum i drugovi, ali posle smušene organizacije, preostao je samo šut Šešuma iz neizgrađene pozicije, koji lako brani Čobanu za pobedu Rumuna.