MUK U AUDI ARENI: Remi Mađarske i Rusije - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 ŽENE MUK U AUDI ARENI: Remi Mađarske i Rusije

MUK U AUDI ARENI: Remi Mađarske i Rusije

Reprezentacija Rusije napravila je prvo iznenađenje na 11. EP za dame. Izabranice Evgenjija Trefilova su, herojskom borbom, osvojile bod protiv favorizovanog domaćina, pogotkom Uškove 10 sekundi pre kraja, za konačnih Mađarska – Rusija 29:29 (14:15).

MAĐARSKA – RUSIJA 29:29 (14:15)
Isključenja: Mađarska 10, Rusija 6 minuta
Sedmerci: Mađarska 8/8, Rusija 3/4
Semafor: 1:0, 1:5, 4:9, 11:13, 13:14, 17:15, 17:18, 20:19, 21:23, 24:25, 25:27, 29:27

MAĐARSKA:

Her 3 odb, Biro 3 odb, Kis 7 odb, Trščuk 6 (6), А. Kovačič 5 (2), Zučanski 1, Bulat 2, Klivinji 1, Šamoranski 1, Bognar – Bodi 3, Majer 1, Planeta 2, Mesaroš 1, Erdoši 2, M. Kovačič 1, Tomori 3

RUSIJA:
Sedoikina, Sidorova 10 odb, Kuznjecova 4, Sen 5, Uškova 2, Bobrovnjikova 3, Davidenko 2 (2), Makeeva 1, Žilnskaite, Marenjikova, Punko 2 (1), Bliznova 1, Černoivanenko 1, Dmitrieva 7, Ilinam, Petrova 1

IGRAČ UTAKMICE:Daria Dmitrieva
VEČE ZA ZABORAV: Zita Zučanski

Jedan gol za prvih 11 minuta postigle su Mađarice, što najbolje oslikava njihovu početnu nervozu. Bez Anite Gerbic – bez kreacije u pozicionom napadu. Odbrana domaćina nije bila loša na početku, ali su Ruskinje iz četiri kontra napade došle do 4:1, I naterali Nemeta na prvi tajm – aut. Ni to nije pomoglo, pošto je Kuznjecova pogodila za 9:4 u 17. minutu. Održala bi Rusija tu prednost do odmora, da “ruka nepravde” nije učinila svoje. Sa par pogrešnih odluka u korist domaćina, rezultat se bližio egalu, a početkom nastavka činilo se da je domaćin prelomio meč.
Mađarska je serijom 3:0 otvorila drugo poluvreme, povela sa 17:15, ali su se Ruskinje brzo konsolidovale I uzvratle istom merom, 17:18. Briljirala je mlada Daria Dmitrieva, nadolazeća zvezda svetskog rukometa. 19-ogodišnji bek je imresivnu partiju, prvu seniorsku na velikim takmičenjima, ovekovačila sa sedam golova I epitetom igrača utakmice. Raspoložena u napad bila je I Ana Sen. Njen gol za 21:23 najavio je iznenađenje, ali se u poslednjih 10 minuta ipak ušlo sa nerešenim rezultatom, 25:25. Dmitrieva I Makeeva vraćaju Rusiji plus dva u 52. minutu, 25:27 . Andras Nemet je tada iznenadio Trefilova odbrambenom formacijom 3-3, koja je sprečila Ruskinje da daju gol više od sedam minuta. Za to vreme, Triščuk, Planeta, Majer I Aniko Kovačič donele su novi preokret, 29:27 na nešto više od 100 sekundi pre kraja. Tomori dobija isključenje, ali sudije to brzo kompezuju faulom u napadu bez lopte, I tada se činilo da Mađarska ima oba boda u džepu. Ipak, brzo su izgubile loptu, Sen koristi kontru I vraća nadu Rusiji. Indisponirana Zučanski šutira preko gola, a Uškova koristi veliki ugao, I efektnim lobom vara Biro. Došprintao je Nemet do zapisničkog stola, zatražio tajm – aut na osam sekundi pre kraja, ali udarac Zučanski nije ni došao do gola.