Bilik isprangijao Čehe, Austrijnci slave prvu pobedu! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Bilik isprangijao Čehe, Austrijnci slave prvu pobedu!

Bilik isprangijao Čehe, Austrijnci slave prvu pobedu!

Ognjen Borjanović

Reprezentacija Austrije iskoristila je prednost domaćeg terena i u Beču savladala Češku 32:29 (13:14). Nije sve išlo kako je zamislio Aleš Pajović, ali je posle 60 minuta velike borbe, presudio faktor domaćeg terena da domaćin ovog EURO 2020 zabeleži prve bodove i ostane na poziciji plasmana u glavnu fazu takmičenja.

Potentna češka odbrana nije imala rešenja samo za jednog austrijskog beka, raspucanog Nikolu Bilika, koji je sa 12 golova iz 13 pokušaja rasturio sve defanzivne planove Daniela Kubeša. U tome mu je pomogao i Janko Božović sa sedam golova.

Poslednje izjednačenje viđeno je u 46. minutu kada je Kasparek pogodio za 22:22, i od tada su Česi bili u konstantnom minusu, ali blizu. Serija 3:0 nije donela slamanje otpora rivala (25:22), pogodio je Bečvar za poslednji priključak na 29:28 četiri minuta pre kraja, ali je onda Bilik uzeo sudbinu meča u svoje ruke…

U drugom meču večeri igraju Ukrajina i Makedonija.