"DRUGA DIMENZIJA" Francuzi prejaki za "Orlove" - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 „DRUGA DIMENZIJA“ Francuzi prejaki za „Orlove“

„DRUGA DIMENZIJA“ Francuzi prejaki za „Orlove“

Reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Francuske 26:40 (13:22) u  meču „Zlatne lige“ u Mecu. Od samog starta, osvajači bronze sa poslednjeg Svetskog prvenstva 2019, pokazali su da su kvalitetniji rival ne ostavljajući „Orlovima“ ni delić šanse da utakmicu održe u rezultatskoj neizvesnosti.

Tajm-aut Nenada Peruničića već posle sedam minuta pri rezultatu 2:5 nije doneo neophodnu promenu na terenu. „Trikolori“ su previše lako dolazili do prilike da tresu mrežu Vladimira Cupare, bili su rastrčaniji, brz centar im je donosio prednost, a u pozicionoj odbrani dovoljno čvrsti da ne dozvole bekovskoj trojci „orlova“ da se razigra.

U egzekuciji prednjačio je Luk Abalo, koji je sa šest atraktivnih golova u prvom poluvremenu podsetio na dane svoje najbolje forme.  Posle gola Nemanje Ilića za 6:10, Francuzi prave seriju 0:3 i tako definitivno slamaju otpor rivala. Francuzi su odlično otvorili i drugo poluvreme serijom 7:0, koja ih je odvela na 13:29 u 38. minutu.

Oba selektora dala su šansu svim raspoloživim snagama do kraja meča.

Šansu za ostavljanje boljeg utiska, izabranici selektora Nenada Peruničića, imaće već u nedelju u 14.30 časova, kada će im rival biti Norveška.

SRBIJA – FRANCUSKA 26:40 (13:22)
Mec
Gledalaca – 4.700
SRBIJA: Cupara pet odbrana, sedmerac, Ivanišević jedna odbrana, Vujić 3, Zelenović 2, Marsenić 1, Radivojević 3, N. Ilić 1, Kukić 3, Nikolić 2, Pešić 1, Crnoglavac 3, V. Ilić 4(2), Đukić 2, Pušica 1
FRANCUSKA: Ženti osam odbrana, Žerar pet odbrana, Lagard 2, Abalo 7, Gigu 3, Karabaić 2, Di Panda 1, Fabregas 2, Remili 6, Soraindo 2, Port 6, Prandi 3, Turna 2, Ričardson 2, Grebil 1, Mem 1
SEMAFOR: 2:5 (7.) 6:13 (18.) 10:19 (26.) 12:22 (30.) 13:29 (38.) 19:35 (46.) 20:37 (50.)