Španci "plesali" u Trondhajmu i preslišali Nemce za prvo mesto u grupi - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Španci „plesali“ u Trondhajmu i preslišali Nemce za prvo mesto u grupi

Španci „plesali“ u Trondhajmu i preslišali Nemce za prvo mesto u grupi

Uroš Samardžić

Utakmica koja svakako, u bilo kom stepenu takmičenja, nosi epitet derbija odigrana je u Trondhajmu, a meč između Španije i Nemačke završen je uz neočekivano visok broj postignutih golova, i pobedu „Crvene furije“ koja je tako došla na prvo mesto, i ima šansu da prenese maksimalan broj bodova u narednu fazu. Izabranici Đordija Ribere su slavili 33:26 (14:11).

Iako su uvodni minuti obećavali da ćemo na gerfloru u Norveškom gradu gledati rovovsku borbu, semafor u hali nas je vrlo brzo demantovao. Prvi gol na meču postignut je tek u petom minutu, kada je Dušajebajev bio precizan. Međutim, samo sedam minuta kasnije, Španci su imali šest golova prednosti – 8:2. U tim momentima je aktuelni šampion Evrope demonstrirao rukometnu moć koju poseduje, a odbrane golmana Vargasa, koji je meč završio sa 12 intervencija,  u golove u kontra napadima pretvarali su Sala, Dušebajev i Entererios. Nemci su u prvih 20-ak minuta delovali nemoćno, ali su na kraju prvog dela ipak uspeli da razliku smanje, te na obaveznu pauzu odu uz tri gola deficita.

Španija je i u drugom poluvremenu nastavila da održava, ali u pojednim momentima i povećava, stečenu prednost, a na kraju je selekcija sa pirinijeskog poluostrva slavila uz sedam golova prednosti. Najviše se istakao Aleks Dušebajev, koji je bio nepogrešiv sa sedam golova. Na drugoj strani, Pekeler je bio precizan pet puta.