Statistika prve faze EURA: Hrvatska ima granitnu odbranu, Španija napadačka velesila - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Statistika prve faze EURA: Hrvatska ima granitnu odbranu, Španija napadačka velesila

Statistika prve faze EURA: Hrvatska ima granitnu odbranu, Španija napadačka velesila

Ognjen Borjanović
0 komentar

Prva faza Evropskog prvenstva je završena. Već u četvrtak počinje onaj glavni deo turnira. Na prvenstvu su ostale ekipe koje su pokazale najviše, ko je favorit prepustićemo bukmejkerima, a mi ćemo se pozabaviti stručnim stvarima. Statistika je nešto što razlikuje ekipe, a pre nego što utakmica Češka – Španiju, otvori drugu fazu takmičenja mi ćemo vam predstaviti statistički najbolje reprezentacije, kao i ko je od igrača pokazao najviše do sada.

Pa da počnemo:

Na EURU je do sada viđeno 1948 golova, odnosno 761 uspešna golmanska intervencija. Pored toga bilo je i 280 isključenja na dva minuta kao i 112 žutih i pet crvenih kartona.

Statistika reprezentacija:

Počećemo od reprezentativnih statistika, po efikasnosti najuspešnija je Španija, branilac trofeja koja je do sada na tri utakmice postigla 102 gola, iz 143 pokušaja, što daje neverovatnih 71% uspešnosti. Španci su dakle protivnicima u prvoj fazi davali po 34 gola! Prate ih Austrija sa 98, potom Norveška i Belorusija sa 94. Austrijanci takođe imaju 71%, dok Skandinavci imaju 65%, a Belorusi predvođeni Karalekom imaju 65% uspešnosti u šutu. Što se tiče negativnih rekorda najmanje golova na turniru postigla je Crna Gora 70, ostaće na tom kontu pošto je za njih prvenstvo završeno. Austrija vodi po asistencijama imaju ih 66 do sada. Najviše su pretrčali Švajcarci 98km, a BiH je imala najviše dodavanja na turniru 2680!

Što se tiče Ex-YU selekcija: Hrvatska je na devetom mestu sa 82 postignuta gola, Makedonija je 13. sa 79 golova, Slovenija je postigla 76, Bosna i Hercegovina 73, Srbija 72, a poslednja na celom turniru po golovima je Crna Gora sa 70.

Najbolju odbranu igraju Hrvati, koji su primili tek 65 golova odnosno 21,6 po meču. Potom idu Mađarska i Slovenija sa po 67, tačnije 22.3 po meču. Najviše uspešnih blokova na turniru imaju Belorusi 15, a što se tiče ukradenih lopti tu prednjače Španci sa 18. Odbrana Holandije je najviše puta poklekla pošto su primili 97 golova, odnosno 32.3 po meču.

Ex-YU selekcije: Hrvatska 65, Crna Gora 84, Srbija 81, Makedonija 84, Bosna i Hercegovina 90, Slovenija 67!

Rusija koja je odigrala ispod svih očekivanja dobila je najviše žutih kartona8, iza njih su BiH i Mađarska sa po sedam. Španci su dobili dva crvena kartona, oba na prvoj utakmici protiv Letonije. Ukrajina i Češka Republika imale su samo po dva kartona za ceo turnir, oba su bila žute boje. Holanđani i Belorusi imali su najviše isključenja po 17, a najmanje su imali Španci tek 6 odnosno dva po meču!

Statistike igrača:

Kapiten Austrije, Bilik najefikasniji je u dosadašnjem toku prvenstva, postigao je 28 golova iz 40 pokušaja – 70%. Prate ga Sagosen i Šmid sa po 27 iz 37 odnosno 43 pokušaja. Četvrti na listi je desni bek Makedonije, Kiril Lazarov sa 22 gola i 63% uspešnosti. Od ostalih igrača sa prostora bivše Jugoslavije u Top15 su još i dvojica iz reprezentacije Bosne i Hercegovine, Nikola Prce i Marko Panić sa po 18 odnosno 15. Tu je i desno krilo Srbije, Bogdan Radivojević sa 15 golova. Žolt Balog mađarski internacionalac je dao 10 golova iz penala, imao je 12 pokušaja. Najbolji asistenti su ponovo Nikola Bilik iz Austrije, odnosno Sander Sagosen iz Norveške sa po 19 uspešnih asistencija, a tu je i Kiril Lazarov sa 17. Najviše minuta na terenu proveo je Andre Šmid iz Švajcarske koji je igrao 58 minuta po meču.

Što se tiče uspeha golmana na EURU, najviše odbrana ima golman Slovenije, Klemen Ferlin 36 odnosno 38% uspešnosti. Najbolji procentualno je Šveđanin, Andreas Palička sa 30 odbrana iz 71 šuta – 42%. Crnogorac Simić imao je 32 odbrane, golman Hrvatske Šego 29, a reprezentativac BiH, Benjamin Burić 25. Saldzenka golman Belorusije i Roland Mikler golman Mađarske imali su po pet odbranjenih sedmeraca. Devetaestogodišnji Halgrimson, Islanđanin odbranio je dva penala, od tri moguća te ima 67%.

Zanimljiva statistika:

Migel Martins, srednji bek Portugala imao je najveći skok, 75cm.

Martin Galia, golman Češke odbranio je najbrži šut 141km/h.

Filip Taleski, levi bek Makedonije uputio je najbrži šut 141km/h.

Ibrahim Haseljić, desno krilo BiH istrčao je najbrži sprint 31km/h.

Andre Šmid, srednji bek Švajcarske ima najbolji procenat dodavanja 736/739.

Artsem Karalek, pivotmen Belorusije ima najviše blokiranih šuteva 7.

Jim Gottfridsson, srednji bek Švedske ima najviše grešaka 11.

Možda vam se dopadne

Ostavi komentar


Korisni linkovi

Izbor urednika

Najnovije

Copyright © 2023 Balkan Handball

 

Korisni linkovi

Izbor urednika

Najnovije

Copyright © 2023 Balkan Handball