Vranješ i Slovenija krenuli pobedom - pala Poljska - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Vranješ i Slovenija krenuli pobedom – pala Poljska

Vranješ i Slovenija krenuli pobedom – pala Poljska

Uroš Samardžić

Rukometaši Slovenije počeli su novo veliko takmičenje (EURO 2020) pobedom. Izabranici Ljubomira Vranješa su u Geteborgu bili bolji od Poljske – 26:23 (13:11).

Osim početkog vođstva (1:0), Poljaci su tokom svih 60 minuta bili u zaostatku za balkanskom selekcijom, koja je u prvom poluvremenu imala najviše tri gola prednosti. Zarabec je i u drugom poluvremenu, kada je Slovenija imala i „+5“, nastavio da „hrani“ loptama svoje bekove i razigrava krila i pivotmene. Nominalni domaćin se na kraju zaustavio na 26. postignutom golu. Vranješ može da bude zadovoljan izadnjem svog tima koji je tako zabeležio prvu pobeduna šampionatu Starog konitinenta, i čeka dešavanja druge utakmice grupe F, u kojoj se sastaju jedan od domaćina Švedska i Švajcarska

Kada je reč o strelcima, u selekciji Slovenije najviše su se istakli Blagontišek i Mačkovšek sa po pet postignutih golova. Na drugoj strani bolji od drugi bio je Morito koji je precizan bio osam puta.

Narednu utakmicu na šampionatu Slovenija igra u nedelju, i to derbi susret protiv Švedske od 18:15h