7 000 Egipćana zaustavilo Švedsku, Češka deklasirala Island - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 7 000 Egipćana zaustavilo Švedsku, Češka deklasirala Island

7 000 Egipćana zaustavilo Švedsku, Češka deklasirala Island

2 komentari

Osmi dan Svetskog šampionata u Kataru obeležio je fantastičan duel Švedske i Egipta u dupke punoj dvorani „Al Sad“. Reprezentacija Švedske, koja je po opštoj oceni ostavila najjači utisak u dosadašnjem delu takmičenja, izgubila je prvi bod, i to, pomalo neočekivano, od fanatičnih Afrikanaca. Nošeni neprekidnim i glasnim navijanjem svojih navijača, Egipćani su igrali ka kod kuće, što im je dalo snage da do 55 minuta zadrže prednost. Posle izjednačenog prvog poluvremena, Egipat je na krilima maestralnog Elahmara i raspoloženog golmana Handavija došao i do plus pet polovinom drugog dela, ali je švedski kvalitet došao do izražaja u finišu. Rešenja za neopisive bravure levorukog Elahmara nije bilo. Do ludila je dovodio Olsonove defanzivce, ali je jedinu podršku imao u levom beku Zainu. Švedska je serijom od 5:0 u poslednjih 10 minuta preokrenula. Ekberg je iskoristio kontra napad za 25:24 pred ulazak u poslednji minut, ali je Elahmar, nestvarnim golom koji će se verovatno već od ujutru pojaviti u rubrikama „verovali ili ne“ i sličnim, doneo Egiptu izjednačenje, ispostaviće se i bod, pošto Skandinavci u poslednjem napadu nisu ni uputili udarac.

Što se ostalih mečeva tiče, Danska je, lakše nego što krajnji ishod govori, slomila otpor Rusije. Argentina je namučila i Nemačku, ali nije uspela da izdrži do kraja, dok je Češka iznenađujuće lako i ubedljivo savladala, večeras indolentni Island. Francuska i Poljska nisu imale probleme sa Alžirom, odnosno Saudijskom Arabijom.