Domaćin krenuo pobedom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Domaćin krenuo pobedom

Domaćin krenuo pobedom

Reprezentacija Katara, pobedom je otvorila Svetski šampionat na doaćem terenu. Zahvaljujući maestralnom Danijelu Šariću, tim Valera Rivere slomio je otpor Brazila, 28:23 (15:12).
Šarić je sa pet odbranjenih zicera na početku meča obezbedio ranu prednost domaćinu. Česti su bili njihovi kontra napadi, u čijoj se realizaciji istakao Hasab. Upravo je on doveo Katar u vođstvo od 8:3 u 14. minutu, a Žarko Marković sedam minuta kasnije pogađa za 13:6. Tada su Brazilci uspeli da iskoriste pad u koncentraciji rivala i smanje na 15:12 do poluvremena. Igrači Đordija Ribere su maksimalno pojačali pritisak početkom nastavka, smanjili na 16:14, ali preokret je sprečio neprelazni Danijel Šarić. Golman Barselone je do kraja sakupio 20 odbrana. Ipak, Brazil je serijom od 4:0, koju su načinili Santos i Kiufa, stigao na minimalan zaostatak u 52. minutu, kada je bilo 21:20. Previše su snage potrošili da se vrate, pa je za preokret nije bilo. Katar je vrlo brzo ponovo stekao lagodniju prednost, i mirno priveo meč kraju.