Furioznih 30 minuta BiH za istorijski trijumf! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Furioznih 30 minuta BiH za istorijski trijumf!

Furioznih 30 minuta BiH za istorijski trijumf!

5 komentari

U duelu dva debitanta na Svetskom prvenstvu, u prvom kolu Grupe B, reprezentacija Bosne i Hercegovine je, zahvaljujući furioznoj igri u drugom poluvremenu, savladala Iran rezultatom 30:25 (12:16). Nervozu u napadu i lošu odbranu iz prvog dela, BiH reprezentativci su nadoknadili za samo 10 minuta nastavka, tokom kojih nisu primili gol i načinili preokret.

STATISTIKA

Čak pet smena u vođstvu viđeno je u prvih 10 minuta. Iranci su češće bili u prednosti, a zahvaljujući sjajnom Grahovcu i promašenim kontra napada rivala, BiH je imala samo gol zaostatka. Ipak Rajabi koristi isključenje Ovčine i dovodi svoju selekciju u vođstvo od 9:7 na početku 20. minuta, posle čega Dragan Marković biva prinuđen na prvi tajm – aut. Nikola Prce nije igrao, ušao je da izvede prvi sedmerac na meču, ali mu je Heidari zaustavio udarac.
Posle predaha, napad je profunkcionisao, ali odbrana još uvek nije uspela da zaustavi protivničke bekove koji su pogađali preko bloka. Pokušao je Marković ponovo sa Burićem na golu, ali on nije uspeo da spreči da Iran povede sa 13:10 (26. min.). Stvari su postale još gore 90 sekundi pre otpora, kada Maseli realizuje sedmerac za maksimalnih 16:12, što je bio i konačan rezultat prvog dela.
I pored konfuzije u svakoj prilica za organizaciju kontra napada, BiH je uspela da načini silovit nalet u uvodnim minutima nastavka. 300 sekundi bilo je dovoljnno da se rezultat prekrene. Veliko angažovanje u defanzivi rezultiralo je serijom 5:0 i vođstvom od 17:16 već u 35. minutu, kada je Vražalić realizovao kontru. Probudili su se i, na poluvremenu zabrinuti BiH navijači, što je dodatno dalo motiva Markovićevim izabranicima. Ovčina je produžio seriju na 6, a Čelica na 7:0. Iran je prvi gol u nastavku postigao tek u 40. minutu, kada je Hedarpur pogodio sa levog krila i smanjio na 19:17. Sa igračem više, Iran uzvraća sa još dva gola i vrlo brzo stiže do egala, 19:19, pre nego što Ovčina ispaljuje projektil i postiže najlepši gol na meču. Čelica vraća na 21:19, sjajni Karačić na 23:20, a Čelica na maksimalnih 24:20. Pri tom rezultatu, na teren izlazi Nikola Prce, na opšte oduševljenje plavo – žutog dela tribina. Ovčina koristi zicer i podiže na 25:20, posle čega Iranu nije bilo povratka.

Reprezentacija Bosne i Hercegovina sutra igra protiv Austrije, od 19 časova po srednjeevropskom vremenu.