Hrvatska rutinski do pobede nad Srbijom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Hrvatska rutinski do pobede nad Srbijom

Hrvatska rutinski do pobede nad Srbijom

Reprezentacija Hrvatske, došla je do prve pobede u dvomeču sa Srbijom 35:28 (18:13) suvereno i kvalitetno pred punim gledalištem u Umagu. Samo u prvih par minuta, srpski tim je bio u vođstvu, ali su zatim tehničke greške i slabo vraćanje u fazu odbranu, uslovili da Hrvatska preokrene rezultat i bez većih problema dođe do pobede, šest dana pred početak Svetskog prvenstva u Kataru.

Imala je Srbija šansu za priključak na 10:7, ali je hrvatski tim do poluvremena otišao na +5. Goluža je rotirao sve igrače, održavao ritam kako je utakmica išla. Među stativama, na početku se našao Filip Ivić, u nastavku Mirko Alilović, a glavni egzekutor su bili Zlatko Horvat sa osam i Ivan Čupić sa sedam golova.

Posle lošijeg starta Hrvatske u nastavku (20:17), najveća prednost iznosila je +8 – 28:20.

Kod „orlova“, dva Ilića, Momir i Nemanja, izbrojali su po šest golova, ali nisu mogli da spreče suverenu pobedu domaćeg sastava, koji će biti domaćin i u subotu od 18 časova u Rijeci.

Hrvatska: Pešić, Ivić (5 odbrana), Alilović (4 odbrane); Duvnjak 2, Stepančić 1, Kopljar 4, Vori 3, Gojun, Horvat 8, Obranović 1, Karačić 1, Štrlek 1, Čupić 7, Musa 1, Ninčević 2, Slišković 3, Brozović 1
Srbija: Kocić (5 odbrana), Marjanac; Basarić 1, Vujin 4, Marjanović, M. Ilić 6, Gugleta, N. Ilić 6, Rnić 2, Stanković, Zelenović 2, Dal. Čutura, Dav. Čutura 3, Abutović, Mitrović, Marsenić 4

Sedmerci: Hrvatska: 5/5; Srbija: 3/3
Isključenja: Hrvatska: 2 min., Srbija: 6 min.