Izrael dobro zagrejao Makedonce - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Izrael dobro zagrejao Makedonce

Izrael dobro zagrejao Makedonce

Reprezentacija Makedonije, pobedom je započela seriju pripremnih mečeva pred Svetsko prvensto u Kataru (15. januar – 1. februar). Izabranicima Ivice Obrvana trebalo je mnogo muke da slome otpor odličnih Izraelaca 39:37 (20:18). Autsajder se pokazao kao sjajan sparing partner, ali je poraz bio neminovan usled efikasnog makednoskog napada.

MAKEDONIJA – IZRAEL 39:37 (20:18)
Dvorana: Jane Sandanski, Skoplje
Isključenja: Makedonija /, Izrael 2 minuta
Sedmerci: Makedonija 5/6, Izrael 2/3

MAKEDONIJA:
Ristovski 5 odb, Angelov 3+1 odb, 1 gol, Mitrevski 4 odb, N. Mojsovski 1, F. Lazarov 5 (1), Georgijevski 7, N. Markoski 1, Mirkulovski 1, Nedanovsski 2, Stoilov 1, Manaskov 1, Vugrinec 6 (4), Z. Mojsovski 4, Pribak 2, Dimovski 2, F. Lazarov 2, Ojleski 3
IZRAEL:
Meirovič 10+1 odb, Stelman 8, Kofman 7, Nathan 5, Levi 5, Davda 6, Gerera 1, Taul 4, Fridman 1

Vrlo tečna igra u napadu tima Dragana Đukića, predvođena bekovima Levijem i Nathanom, zadala je mnogo problema domaćinu u prvih 30 minuta. Održavao je Izrael prednost od dva razlike sve do 15. minuta, kada je Makedonija golom Nedanovskog prvi put povela, 10:9. Kada se očkivalo da slabiji rival padne i da domaći krenu u stvaranje razlike, desilo se suprotno. Protivnik je kažnjavao baš svaku grešku tokom svih 60 minuta, koristivši svaku priliku za brz kontra napad. Jedan takav doneo im je prednost od 15:14, ali je Makedonija imala veliko preimućstvo među stativama, pa je na odmor otišla sa 20:18 u svoju korist

– 7/7 ŠUTIRAO JE GEORGIEVSKI U PRVOM POLUVREMENU, 4/4 ZLATKO MOJSOVSKI U DRUGOM. BEZ GREŠKE SA DESNOG KRILA
– 15 STRELACA IMAO JE DOMAĆIN U OVOM MEČU, MEĐU KOJIMA JE BIO I JEDAN GOLMAN
– POTEZ UTAKMICE DELO JE PETRA ANGELOVA. ZADIVIO JE DIVI NE BAŠ PUNE TRIBINE, KADA JE, POSLE INTERVENCIJE, POGODIO PROTIVNIČKI GOL, PREVARIVŠI ISTRČALOG MEIROVIČA
– IZRAELSKI GOLMAN MEIROVIČ (BRANIO 60 MIN.) JE SAMO JEDNOM INTERVENISAO U PRVOM DELU, KADA JE „UHVATIO ŽIVU“ LAZAROVU SA SEDMERCA. U NASTVAKU JE DESET PUTA ODBRANIO SVOJ GOL
– MAKEDONSKE SUDIJE SU SAMO JEDNOM POKAZALE DVOMINUTNU KAZNU, IZRAELCU FRIDMANU

– ZBOG LAKŠE POVREDE, ACE JONOVSKI NIJE BIO U SASTAVU. OČEKUJE SE DA BUDE SPREMAN VRLO BRZO

Početak drugog dela nagovestio je lakši posao crveno – žutima. Ivica Obrvan je promenio skoro celu postavu, a svoju šansu najbolje je iskoristio Zlatko Mojsovski, koji je poveo svoj tim na maksimalnih +6, 27:21. Ipak, Izrael se nije predao. Iskoristili su Đukićevi momci opuštanje protivnika i serijom 9:3 uspeli da se potpuno vrate u meč, 30:30, zahvaljujući odličnim kontra napadima. Ponovo je domaćin dodao gas, svoj minutažu iskoristio je Filip Lazarov i ponovo odlepio favorita, 35:31. Međutim, malo je falilo da se gosti ponovo vrate. 20 sekundi pre kraja, Stelman je pogodio za 38:37. Poslednji gol na meču, postigao je Goce Ojleski.