Makedonija do četvrtog boda, savladan Iran - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Makedonija do četvrtog boda, savladan Iran

Makedonija do četvrtog boda, savladan Iran

3 komentari

Reprezentacija Makedonije ostvarila je i drugu pobedu na 24. Svetskom prvenstvu u Kataru. Posle jučerašnjeg trijumfa na Tunisom, savladan je i Iran, 33:31 (19:17). Izabranici Ivice Obrvana su do četvrtog boda došli teže nego što se očekivalo, jer odbrana nije uspela da nađe rešenje za braću Esteki i Nadrija.

Odmarao je Ivica Obrvan najvažnije igrače na početku meča sa Iranom,ali je uprkos ranom vođstvu od 4:1, morao da sa klupe podigne Kirila Lazarova početkom 19 minuta. Iran je serijom od 4:0 deficit od 8:5 pretvorio u minimalnu prednost, a u dva navrata je uspeo i da je poveća, 11:9 i 14:12, zahvaljujući braći Esteki. Ipak, ulazak Lazarova, koji je za kratko vreme postigao četiri gola, preokrenuo je situaciju u korist Makedonije. Odličan je bio i Nemanja Pribak sa golom više u prvom poluvremenu, pa je favorit na odmor otišao sa vođstvom od 19:17.
U nastavku je na golu umesto Angelova šansu dobio Borko Ristovski, ali ni on nije uspeo da stane na put Alahkaramu i Sajadu Esktekiju, koji su održavali Iran na minus dva, sve do 42. minuta kada Lazarov i Mojsovski vode Makedoniju na 26:22. Tačno na polovini drugog poluvremena, Stoilov pogađa za maksimalnih 27:22. Mnogi su tada mislio li da je utakmica prelomljena, ali ne i uporni Iranci. A. Esteki i Nadri su, uz pomoć odbrane, kreirali seriju od 5:1 i smanjili na 28:27. Gol Mirkulovskog u sledećem napadu, uz isključenje Musavija, prekinuo je taj niz. Nedanovski realizuje dve kontre za 32:28, pet minuta pre kraja. Iranci su tek pet sekundi pre kraja uspeli da smanje na minus dva.