Nemci preslišali Island - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Nemci preslišali Island

Nemci preslišali Island

Duel „laki luzera“ i čestih sparing partnera u Rejkjaviku, pripao je gostima. Nemci su održali lekciju Islanđanima i salvili sa 31:24 (11:11), u prvoj utakmici u 2015. Bez Arona Palmarsona, „Ribari“ su ostavili utisak za klasu slabijeg rivala u prvoj od dve pripremne utakmice pred Mondijal u Dohi.
Odsustvo srednjeg beka Kila iz tima Arona Kristijansona, delimično je nadomešteno u prvih 30 minuta duela, zahvaljujući čvrstoj 6-0 zoni, ali su Nemci u drugom poluvremenu lako slomili rivala i obelodanili sve slabosti domaćina. Loši šutevi islandskih bekova doprineli su sjajnoj statistici Silvija Hajnevetera, dok su se u raznovrsnom nemačkom napadu istakli Vajnhold (6) i Grecki (5). Napad Islanđana bio je bez prave kreacije, a jedinu pravu opasnost za rivala predstavljala je igra na pivotmena, gde je dominirao robusni Gunarson. Nemačka je ubojitim kontranapadima kažnjavala svaku grešku pete reprezentacije Evrope.
Priliku za revanš, Island će imati večeras od 20:30, na istom mestu.