Slovenija bolja od Brazila - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Slovenija bolja od Brazila

Slovenija bolja od Brazila

Reprezentacija Slovenije, zabeležila je jako važnu pobedu nad  Brazilom, 35:32 (19:18), u borbi za što bolju poziciju  pred osminu finala. U utakmici koja je ličila na jurnjavu dve obezglavljene muve, presudio je veći individualni kvalitet Denićevih izabranika.

Čak 37 golova viđeno je u prvom poluvremenu, zahvaljujući pomalo neodgovornoj igri oba tima. Puno grešaka na obe strane, i još više kontra napada, učinili su ovaj meč prijatnim za oko neutralnih gledalaca, ali je izraz lice Borisa Denića govorio da slovenački slelektor i nije baš zadovoljan. 30 minuta je proteklo u jurnjavi, koja u načeli više odgovara Brazilcima. Ipak, Slovenija je ta koja je konstantno vodila, u par navrata sa tri, maksimalno sa četiri gola razlike (12:8). Međutim, tim Đordija Ribere je to stizao kao od šale, zahvaljujući greškama rivala i kontra napadima. Dvoboj koji je imao veliki značaj za dalju sudbinu obe reprezentacije, ličio je na pripremnu utakmicu. Čitav tokom prvog dela Brazilci su jurili, i uspevali da stignu prednost Slovenaca, da bi se ovi ponovo odvojili.

Početkom drugog poluvremena, raspucani Dragan Gajić vodi Sloveniju po peti put na plus tri, 24:21 u 36. minutu. Nastavljena je igra kontra na kontru, greška na grešku. Duboka odbrana verde – amarilje nije predstavljala problem vrhunskim slovenačkim tehničarima, već su oni sami, sa previše tehničkih grešaka, održavali Brazil u životu. U 43. minutu, Jer Dolenec materijalizuje dva odbranjena zicera Škofa za redom, i ponavlja maksimalnu prednost Slovenije, 28:24, nakon čega španski stručnjak na klupi Brazila traži tajm – aut. Sledi par potpuno suludih grešaka u napadu Slovenaca, iz koje je proistekla serija Brazila od 5:0, satkana od poklonjenih kontra napada – za vođstvo od 29:28. Gajić je uspeo da vrati svoj tim u prednost, i to sa igračem manje, 31:30 u 52. minutu. Čiufa ponovo preokreće u korist Južnoamerikanaca, 32:31. Novi preokret delo je Marka Bezjaka – dva njegova maestralna prodora vraćaju „Deželu“ u suficit, 33:32, minut 56. Konačno je i odbrana uspela da se složi, a Gajić da pogodi 11. put za 34:32, na tačno četiri minuta pre kraja. Isti igrač potom propušta da sa sedam metara reši dosta toga, ali je to učinila odbrana, koja je bila izvanredna u odlučujućim trenucima. Poslednju dilemu, otklonio je Primož Prošt, zaustavivši zicer Enrikeu Tešeiri, 40 sekundi pre kraja. „Tačku na I“, stavio je Dragan Gajić.