Tunišani slomili BIH posle drame u Al Sadu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Tunišani slomili BIH posle drame u Al Sadu

Tunišani slomili BIH posle drame u Al Sadu

Reprezentacija Bosne i Hercegovine, poražena je posle pravog trilera od Tunisa 27:24 (15:14), iako je imala 24:22 na pet minuta pre kraja…

Tunišani su bolje otvorili utakmicu, agresivnom odbranom, koja je kidala bekovsku liniju Prce – Karačić – Malinović, i davala šansu svom odličnom levom krilu Bugamiju da u prvih deset minuta bude glavni faktor na utakmici, što iz kontre, što sa penala, sa ukupno četiri gola – 6:3.

Brzo su se Bosanci povratili od početnog šoka i buke sa tribina. Krenula je da puca odbrana koju je postavio Sead Hasanefendić, ulascima na drugog pivotmena i saradnjom sa linijom. Dejan Malinović je u u 13. minutu smanjio na 6:7, odlepili su se još jednom Afrikanci na 10:7, ali je već par minuta kasnije, Faruk Vražalić iz kontranapada doneo egal – 11:11. Prvo vođstvo BIH, doneo je kapiten Muhamed Toromanović u narednom napadu 12:11, svojim trećim golom, kada je Sead Hasanefendić zatražio tajm-aut u 24. minutu. Do kraja prvog dela, Tunišani su uspeli da preokrenu na 15:14, iskoristivši isključenje Vranješa u poslednja dva minuta.

Ponovo su bolje poluvreme otvorili Tunišani. Iskoristili su brojčanu prednost posle dva isključenja, raspodelivši golove, sve do 19:15 u 38. minutu.

Međutim, izabranici Dragana Markovića se nisu predali. Par odbrana Burića i tri vezana gola Malinovića, Ovčine i Senjamina Burića, doneli su ponovo neizvenost – 19:18 u 41. minutu.

Pet minuta kasnije, Bosanci ne koriste priliku da izjednače, a to kažnjava Tumu iz kontre za 21:19.

Izjednačujući gol se čekao sve do kontre Vladimira Vranješa na isteku 51. minuta za 22:22, kada je Sead Hasanefendić zatražio tajm-aut.

Šut Meganema, ostao je posle bloka na rukama Burića. a Čelica je doneo predost svom timu 23:22.

Marković je zatražio minut za dogovor, a Perić postigao gol za 24:22 na šest minuta pre kraja.

Tada Portugalci isključuju dva igrača BIH, a Tunišani prave seriju 3:0 i preokreću rezultat u svoju korist.

Faruk Vražalić ne uspeva da savlada Majeda na dva minuta pre kraja, a Meganem u narednom napadu stavlja tačku na priču oko pobednika – 26:24…