Bielecki razbio olimpijske snove Srbije - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSWEDEN 2011 Bielecki razbio olimpijske snove Srbije

Bielecki razbio olimpijske snove Srbije

Reprezentacija Srbije, poražena je u drugom kolu glavne faze SP u Švedskoj od selekcije Poljske 26:27 (11:10). Tako je najverovatnije izgubljena i poslednja šansa za plasman u borbu za sedmo mesto, koje vodi u olimpijske kvalifikacije. Snove Srbije, prekinuo je golom, petnaestak sekundi pre kraja, Karol Bielecki.

Srbija – Poljska 26:27 (11:10)
Malme Arena
Gledalaca – 1650
Sudije: Lazar i Reveret (Francuska)
Srbija: Marjanac četiri odbrane, Šešum 1, Vujin 11(3), Nikčević, Ćurković, Toskić 2, Stanić sedam odbrana, Ilić 2, Bojinović 1, Marković 3, Prodanović 2, Stojković 2, Rnić, Vilovski, Vučković 2, Stanković.
Poljska: Šmal osam odbrana, Jaška, Kučinski, Tkačik, Tomčak 1, Bielecki 4, Sodomiak, Jurecki 1, Jurašik 3, Višomirski tri odbrane, Grabarčik, Tlučinski 10(4), Jurkievič 1, Lijevski 4, Rosinski 2, Zaremba 1.
Kretanje rezultata: 0:2 (8.), 2:2 (10.) 3:5 (14.) 8:5 (20.) 8:8 (23.) 11:9 (30.) 13:17 (39.) 15:20 (43.) 20:20 (48.) 23:23 (55.) 24:25 (58.) 25:26 (59.)

Značaj meča, učinio je da u prvih šest minuta ne vidimo ni jedan gol. Agresivne odbrane, nisu dozvoljavale napadačima da se razmahnu. Prvi gol postiže desni bek Zaremba, tek na isteku šestog minuta.  Za prvi gol Srbije, čekali smo sve do devetog minuta, kada je Marko Vujin ispalio svoj prvi plotun za 2:1 Poljaka.  Dva najraspoloženija igrača u ekipama, bili su Tlučinski i Vujin, koji postiže prva tri gola za Srbiju. Loša igra sa igračem manje u polju Srbije, videla se pri isključenju Vučkovića, kada Stanić biva dva puta savladan u ta dva minuta za vođstvo Poljaka od 5:3 (13:40). Odmah zatim, isključenje odbrambenog specijalca Grabarčika, uvod je u seriju „orlova“ od 5:0. Odličnu rolu na poziciji srednjeg beka ima Mladen Bojinović, koji dobro razigrava Ilića i Vujina, asistira i postiže gol, a dobra odbrana, rezultira kontrom Nenada Vučkovića za vođstvo 8:5 na isteku 20. minuta.  Isključenje Ilića, opet pravi problem izabranicima Veselina Vukovića, a Poljaci, posle sedmerca, realizuju još dva napada u ta dva minuta, tako da je u 23. Minutu nerešeno – 8:8.  Dobre odbrane sa jedne i druge strane, prate solidni Šmal i Stanić na golovima. Darko Stanić brani „zicer“ Jurašiku, a Marko Vujin iz sedmerca, vodi Srbiju na 11:9, samo jedanaest sekundi pre kraja poluvremena. Ipak, loše postavljena odbrana, ne sprečava višak, koji Jurašik pretvara u gol sekundu pre kraja za -11:10 na pauzi.

Tlučinski otvara drugo poluvreme golom iz sedmerca, a do 34. Minuta, postiže još dva za vođstvo svoje reprezentacije 14:13.  Opet, igra sa igračem manje, predstavlja nepremostivu prepreku za selekciju Srbije. Počinju problemi u napadu, tehničke greške, što Poljaci koriste preko Jurašika i Tlučinskog, za prvo ubedljivo vođstvo od četiri gola – 17:13 (39.). Izabranici Bogdana Vente, hvataju zalet, a srpska 6:0 više nije tako čvrsta. Sve lakše poljski bekovi pronalaze put do mreže Stanića, koga menja Dragan Marjanac. Ipak, to ne sprečava Tlučinskog da postigne gol za 20:15, svoj deseti u 43. minutu, kada Vuković traži minut odmora.

To donosi osveženje u igru „Orlova“.  Proradila je veza sa crtom, pa Rastko Stojković postiže dva gola u tri minuta. Prati ga Vujin, a Žarko Šešum atraktivnim golom donosi 20:20 u 48.minutu. Sve to ne bi moglo bez dve, tri odbrane Marjanca. Tada odgovornost kod Poljaka preuzima Marcin Lijevski, koji prekida šestominutni post i sa dva gola donosi Poljacima 22:20. Vujin i Marković vraćaju u egal -22:22 u 52. minutu, a prednost igrača manje, „Orlovi“ gube nakon što Bojinović biva isključen zbog šuta posle sudijskog zvižduka. Marko Vujin jedanaestim golom vodi Srbiju na 23:22. Bilecki i Tomčak vraćaju Poljsku u vođstvo 24:23. Marković i Vučković preokreću na 24:25 u 58. minutu. Rosinski pronalazi rupu u odbrani Srbije za 25:25. Poslednji gol za našu reprezentaciju, postiže Alem Toskić za 26:25, na manje od dva minuta pre kraja meča. Lijevski postiže gol za egal – 26:26, a napad Srbije, prekidaju sudije, koje dosuđuju Toskiću faul u napadu. U poslednjih 40 sekundi, Poljaci ulaze sa igračem više. Posle tajm-auta Bogdana Vente, desetak sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka, Bielecki postavlja konačnih 27:26 za svoju reprezentaciju.