Danska savladala Srbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSWEDEN 2011 Danska savladala Srbiju

Danska savladala Srbiju

prodanovicReprezentacija Srbije poražena je od selekcije Danske sa 35:27 (16:14) u trećem kolu grupe C. Ovo je prvi, potpuno zasluženi poraz "orlova" na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u Švedskoj.

Srbija – Danska 27:35 (14:16)
Malmo Arena
Gledalaca – 10000
Srbija: Šešum 1, Vujin 7, Nikčević 1, Ćurković, Toskić 2, Stanić 13 odbrana, Ilić 5(3), Bojinović 1, Marković 2, Pejanović, Prodanović 2, Stojković 1, Rnić 4, Vilovski, Vučković 1, Stanković
Danska: Landin devet odbrana, Kristijansen 4, Boesen 2, Lauge 1, Egert 3(1), Rasmusen pet odbrana, Spelerberg, Svan Hansen, Nodesbo 1, Lindberg 7, Toft Hansen 3, Sondergard 4, Hansen 10, Nilsen.
Kretanje rezultata: 0:2 (3.) 3:2 (9.) 5:6 (13.) 10:11 (23.) 12:14 (37.) 16:20 (34.) 18:23 (41.) 21:25 (46.) 23:25 (48.) 23:29 (51.) 26:31 (56.)

Sjajna atmosfera u Malmeu, uticala je da obe ekipe uđu veoma motivisano od prve sekunde. Dva uvodna napada naše reprezentacije, nisu donela golove, pa Danci preko Egerta i Toft Hansena dolaze do 2:0. Tek u četvrtom minutu, Momir Ilić postiže prvenac za Srbiju, a odmah zatim, golovima Vujina i Nikčevića, dolazi do preokreta – 2:3 (9.). Period dobre igre u odbrani, nastavlja se uz pomoć raspoloženog Darka Stanića, pa su „orlovi“ češće u vođstvu. Osveženje u napadu donosi ulazak Momira Rnića umesto Ilića, koji sa dva brza gola daje krila našem timu. Ipak, brza danska krila, ne dozvoljavaju ekipi selektora Vukovića da se rezultatski odlepi, a posle serije grešaka u odbrani, sjajno desno krilo, Hans Lindberg vodi svoju reprezentaciju na 11:10 u 24. minutu. Do kraja poluvremena, Danci dižu tempo, postižu sve lakše golove, a poslednje izjednačenje imamo u 26. minutu na 12:12. Veza Hansen – Sondergard dobro funkcioniše i uz par individualnih grešaka u odbrani srpskih reprezentativaca, donosi Dancima „plus 2“ na poluvremenu – 16:14.

Odličnu igru sa igračem više, prikazali su igrači selektora Ulrika Vilbeka, već početkom drugog poluvremena, kada je isključen Alem Toskić, pa preko Boesena dolaze prvi put do +4 – 20:16.  Na momente, dobra igra u napadu „Orlova“, daje nadu da se preokret može desiti. Ipak, do kraja meča, minus dva je bila čarobna granica, koju Srbija nije mogla preći. Poneki dobar napad ili odigrana odbrana, bila je nivelisana čestim isključenjima, a brojčanu prednost, Danci su nemilosrdni koristili preko svojih krila. Ipak, prva zvezda meča je bio Mikel Hansen sa 10 golova, koji je rešetao mrežu Darka Stanića. Ključni period meča, bio je od 47. do 51. minuta, kada Danci koriste neorganizovanu i na momente, indolentnu igru „Orlova“ sa igračem manje, i odlaze sa 25:23 na 29:23. Sve ostalo, ne zaslužuje komentar i proteklo je u slavljeničkoj atmosferi koju su danski navijači napravili na tribinama Arene u Malmeu.