"Orlovi" lako sa Bosancima - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSWEDEN 2011 "Orlovi" lako sa Bosancima

"Orlovi" lako sa Bosancima

Reprezentacija Srbije, zabeležila je ubedljivu pobedu nad selekcijom Bosne i Hercegovine 39:26 (19:12). Od samog starta, videla se razlika u kvalitetu između kompletnih "Orlova" i oslabljenih Bosanaca, a ona se rezultatski iskazala tek pri kraju prvog poluvremena, dolaskom Dragana Marjanca na gol i angažovanijom odbranom, koja je proizvela seriju od 5:0 (14:11 – 19:11).

Selektor Vuković se odlučio za postavu sa Ilićem, Pribakom i Vujinom na bekovima. Napad je od poćetka, sasvim solidno funkcionisao i bivao je bolji segment igre selekcije Srbije. Sa druge strane, Prce, Kelečević i ostali su lako pronalazili put do mreže Pejanovića. Sve dok "Orlovi" nisu zaigrali odbranu, a to se desilo posle tajm-auta u 22. minutu pri rezultatu 14:11, nisu mogli da naprave rezultatsku zalihu. Pet odbrana Marjanca do kraja prvog poluvremena, bez primljenog gola, serija golova Vučkovića i  Prodanovića, koji je bio nerešiva enigma za Šarića na golu, napravili su nedostižnih – 19:11.

U drugom poluvremenu, glavnu reč u napadu je imao Žarko Šešum. Probao je Vuković sa Stankovićem na desnom krilu, ali nije išlo. Svoje role su imali pivotmeni, Toskić i Stojković. Sa druge strane, iznad proseka su samo bili Kelečević i Prce što nije bilo dovoljno da se ozbiljnije suprostave domaćinu.

Srbija – Bosna i Hercegovina  39:26 (19:12)
SC „Ruma“
Gledalaca – 2500
Sudije: Marić – Mašić

Srbija: Stanić tri odbrane, Pribak 2/2, Šešum 4/5, Vujin 8(1)/14, Nikčević 3/6, Stojković 4/4, Ćurković, Toskić 3/3, Marjanac šest odbrana i sedmerac, Ilić 2/5, Marković ½, Pejanović tri odbrane, Prodanović 5/5, Rnić 2/3, Vilovski, Vučković 4/6, Mitrović 1/1, Stanković 0/4.

BiH: Grahovac tri odbrane, Burić 4/7, Kelečević 5/10, Velić 2/4, Panić 1/6, Kukrika 1/1, Šarić devet odbrana, Stojanović 4/5, Manjić, Šabanović, Čakić 1/1, Prce 5/10, Vranješ 1/1, Karačić ½, Malinović, Vražalić 0/2, Jaškić 1/1.

Kretanje rezultata: 3:1 (5.) 7:3 (12.) 11:9 (18.) 14:11 (22.) 19:11 (29.) 22:15 (36.) 28:17 (43.)  33:19 (49.) 35:24 (55.)

Igrač utakmice: Rajko Prodanović (Srbija)