Osveta sa kamatom Austrijancima - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSWEDEN 2011 Osveta sa kamatom Austrijancima

Osveta sa kamatom Austrijancima

srbijaRukometaši Srbije savladali su reprezentaciju Austrije rezultatom 39:27 (23:11) u poslednjoj pripremnoj utakmici pred put na Svetsko prvenstvo koje će se održati u Švedskoj. Za sve one, koji su prošlog januara u Lincu prisustvovali najvećem krahu "Orlova" u modernoj istoriji rukometa u Srbiji, debaklu od domaćina – Austrijanaca i eliminaciji sa EURO 2010, ovo beogradsko veče je bilo melem na ranu. Izabranici selektora Veselina Vukovića su pregazili reprezentaciju u usponu, može se reći – hit evropskog rukometa u godini iza nas, što rezultatima na EURO 2010, plasmanom na SP 2011, kao i odlično zapoćetim kvalifikacijama za EURO 2012.

Prvo poluvreme, najbolje od kada je na klupi Veselin Vuković, a uz ono iz Poreča protiv Danaca pre dve godine na SP u Hrvatskoj, verovatno i najbolje od kada ovi momci igraju pod imenom "Srbija". Odlična odbrana 5-1, sigurna realizacija, dobar kontranapad, motivacija da se samelje protivnik, razigrani i raspucani bekovi, rappoloženi golmani, ponizili su Austrijance u prvih 30 minuta – 23:11 i doneli talas optimizma pred polazak za Malme. Uostalom, izraz lica i reči Magnusa Andersona na konferenciji za medije, govore sve…

Drugo poluvreme je poslužilo stručnom štabu Srbije da isproba i ostale varijante u napadu i odbrani. Manjak koncentracije i nesigurnost kod pojedinih igrača, nešto je na čemu se mora raditi, kako bi i ovi segmenti došli na nivo, neophodan da bi se na Svetskom prvenstvu igrala značajnija uloga.

Srbija – Austrija 39:27 (23:11)
Hala – "SC Voždovac" na Banjici
Gledalaca – 2500
Sudije – Stojković i Nikolić
Isključenja: Srbija osam, Austrija 12 minuta
Srbija:  Marjanac četiri odbrane, Pribak 2/3, Šešum 7/10, Vujin 9(2)/13, Nikčević 0/1, Ćurković 1/1, Toskić 5/5, Stanić devet odbrana i sedmerac (46%), Ilić 3/3, Marković 4/5, Pejanović osam odbrana, Prodanović 3/4, Stojković 3/3, Rnić 0/2, Vilovski, Vučković 0/2, Mitrović, Stanković 2/4.
Austrija: Bauer tri odbrane, Fulzer 1/4, Kainmiler 0/1, Božović 3/7, Vos 2/3, Abadir 0/1,  Majer 2/4, Marinović šest odbrana, Silađi 4/11, Poš 2/2, Vlčinski 2/2, Johum 0/3, Fride 2/5, Šlinger 6/9, Vagesrajter, Veber 3/6.
Kretanje rezultata:  4:0 (4.) 8:2 (10.) 15:4 (18.) 18:6 (24.) 21:8 (27.) 31:17 (42.) 35:22 (50.)
Igrač utakmice: Marko Vujin (Srbija)