Ponovo heroj, Darko Stanić: "Da ne ponovimo ni minut ovakve igre" - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSWEDEN 2011 Ponovo heroj, Darko Stanić: "Da ne ponovimo ni minut ovakve igre"

Ponovo heroj, Darko Stanić: "Da ne ponovimo ni minut ovakve igre"

Posle teškog otvaranja svetskog šampionata za reprezentativce, ali i navijače Srbije, utiske nam je preneo golman "Orlova", Darko Stanić koji je još jednom sjajnom partijom izrastao u junaka utakmice.

Bio si nervozan u prvom poluvremenu?

-Jesam, bio sam nervozan i grdio sam saigrače da nisu ušli u utakmicu, da su pasivni, nisu se kretali i nisu imali ideje u napadu. Hteo sam da ih pokrenem, da ih razljutim, da urade bilo šta da ne dodje do ovoga što je moglo da se desi. To bi bio neverovatan udarac za nas jer je sve super, ekipa je na mestu. Imamo energiju, krenuli smo kako treba i kiks da se desio, to bi srušilo sve. Imali smo sreće noćas, samo treba da izvučemo jednu veliku pouku i da nam ne padne na pamet ni minut ovakve igre da ponovimo u sledećim utakmicama.

U svakom slučaju, imali smo tebe, ponovo si junak u uvodnoj utakmici?

-Prihvatam svoju ulogu i za to služi golman kao i svaki igrač, ali baš zato što sam toliko branio u prvom poluvremenu, napad je dobijao šanse da lakše igra. Kada je već bilo 4-5 razlike,trebalo je da se oslobodino i da sve dodje na svoje. Pokušao sam sa nekim reakcijama da ih probudim, bilo kako, da ne budu pasivni, da budu skoncenstrisani. Nekako je čitava utakmica prolazila pored nas. Na 15 minuta pre kraja sam video da je vrag odneo šalu, šta bi bilo da smo izgubili? To bi bila katastrofa.