Protiv „klokana“ za dodatno uigravanje i odmor 'starijih' igrača - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSWEDEN 2011 Protiv „klokana“ za dodatno uigravanje i odmor 'starijih' igrača

Protiv „klokana“ za dodatno uigravanje i odmor 'starijih' igrača

Nakon sinoćnje pobjede nad Alžirom, svoje dojmove su sa nama podijelili najbolji igrač Drago Vuković i izbornik Slavko Goluža.

Duhoviti Vuković, koji je svoje suigrače u prve dvije utakmice prozvao „dizelašima“, da sporo pale, ali onda samelju sve pred sobom, kritizirao je pad koncentracije u završnici. U 1.poluvremenu falilo je koncentracije u napadu, promašili smo nekoliko zicera, od toga ja dva. Na pitanje o Australiji kao narednom protivniku, Vuković je rekao: Trebamo od prve minute ozbiljno krenuti protiv njih, tako da se par 'starijih' igrača odmori za naredne okršaje.

Izbornik Goluža zadovoljan je pobjedama i hvali što treba hvaliti, ali je svjestan da još puno treba raditi i poboljšavati igru, kako bi protiv jačih protivnika koji uskoro slijede, Hrvatska ušla jače i uvjerljivije. Prvih 30 minuta falilo je koncentracije u napadu, neke akcije smo brzopleto odigrali, promašili smo sedmerac, a trebalo se je i navići na alžirsku duboku, agresivnu 3-3 obranu. Do izražaja su naročito došli naši brzi igrači, Ivano, Drago i Lac, i prema njima sam tako i postavio igru. Moramo još poraditi na obrani, pas prema pivotmenu mora biti bolji, a i blok mora biti još gušći. Inače, sve je štimalo, tranzicija je bila dobra, svi su igrali, osjetili atmosferu, pojedinci se dižu u formi i možemo svi biti zadovoljni nakon ove dvije utakmice.

Za očekivati je da će danas protiv Australije svoje prve minute na prvenstvu zabilježiti i nedavno ozlijeđeni Duvnjak i Kopljar, te da će ova utakmica dobro poslužiti za dodatno uigravanje i raspucavanje i onih igrača koji su do sad više bili na klupi, ili su igrali sa nekom zadrškom.