Remi za sreću i žalost! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSWEDEN 2011 Remi za sreću i žalost!

Remi za sreću i žalost!

Na kraju, remi! Srbija i Hrvatska 24:24 (13:12), odigrale su jedan težak meč, pun naboja, za koji se ne može reći da je bio previše kvalitetan. Iako su "Orlovi" imali 24:22 u 53. minutu, u poslednjih sedam minuta i 15 sekundi, nisu postigli gol, što su "Kauboji" iskoristili, postigavši dva gola sa igračem više, u trenutku kada je bio isključen Ćurković. Ispostavilo se da je gol Marka Kopljara na tačno tri minuta pre kraja, bio i poslednji na meču. U zadnjem napadu na minut i 20 pre kraja, Srbija je odigrala pasivan napad, a u poslednjih 40 sekundi, i pored dogovora na tajm-autu, Hrvati nisu imali rešenje u napadu, pa je Balić iz neizgledne pozicije šutnuo, što je bio lak plen za Stanića. Na kraju, svi mogu biti tužni, ali i zadovoljni, jer niko nije izgubio.

Kod Srbije, najbolji je bio Ivan Nikčević, koji je bio nerešiva enigma za Mirka Alilovića, zaključno sa "kokicom" iz mrtvog ugla, koja je poslala na gol Šega. Pored toga, u drugom poluvremenu je sjajnu rolu imao Momir Rnić sa tri gola, a par vezanih golova, imao je i Marko Vujin (5). Na golu je bio dobar Darko Stanić sa 13 odbrana.

Srbija – Hrvatska 24:24 (13:12)
Malme Arena
Gledalaca – 7269
Sudije: Abrahamsen i Kristijansen (Norveška)

Srbija: Šešum 1, Vujin 5, Nikčević 6, Ćurković, Toskić, Stanić, 13 odbrana Ilić, 4(1), Bojinović 2, Marković, Pejanović, Prodanović 2, Stojković, Rnić 3, Vilovski, Vučković, Stanković
Selektor: Veselin Vuković

Hrvatska: Šego dve odbrane, Balić 4, Duvnjak, Lacković 2, Zrnić 7(2), Kopljar 2, Vori 8, Gojun, Matulić, Vuković, Buntić, Valčić, Alilović, Štrlek 1, Musa, Ninčević
Selektor: Slavko Goluža
Kretanje rezultata: 2:3 (7.) 8:7 (16.) 11:10 (24.) 14:13 (32.), 14:16 (36.) 17:19 (41.), 19:19 (44.), 21:20 (49.) 23:21 (51.) 24:22 (52:49), 24:24 (57:00)

Kod Hrvatske, veza Balić – Vori, funkcionisala je sasvim solidno i predstavljala je "main point" u napadu "Kauboja". Vori je jedno vreme bio nerešiva enigma za 6:0 Srbije, ali se nije video u poslednjih desetak minuta. Sa desnog krila, Vedran Zrnić sa šest golova, pokušao je da nadomesti lošu partiju hrvatskih bekova – Duvnjaka, Lackovića, Valčića i Kopljara.

Prvi gol na meču, postigao je Ivan Nikčević, što će se kasnije ispostaviti kao početak njegove serije u prvom delu. Srpska 6:0 odbrana, u startu je imala problema sa vezom Balić – Vori, koja postiže prva četiri od šest golova „Kauboja“. Smenjivanje u vođstvu,trajalo  je tokom čitavog prvog dela, a ni jedni, ni drugi, nisu uspeli da stvore veću zalihu od jednog gola. Tako je Mladen Bojinović, koji se našao među starterima, lepim golom iz ereta, poravnao na 3:3, da bi par minuta kasnije, Ivano Balić sa dve svoje minijature u 90 sekundi sa 5:4, doveo Hrvatsku u vođstvo 5:6. Za par napada bez adekvatnog rešenja sa bekovskih pozicija, lek je sjajni Ivan Nikčević, koji rešeta Mirka Alilovića sa levog krila. Sa druge strane, Blaženko Lacković predstavlja novu snagu u redovima Hrvatske, nakon što je Balića zamenio prosečni Duvnjak. Rezultatska klackalica ide na obe strane, a na poluvreme vodi gol Rajka Prodanovića iz kontre za vođstvo „Orlova“ na pauzi – 13:12.

Dva uvodna gola za ekipu Slavka Goluže postiže Vedran Zrnić iz sedmeraca.  Loš napad Srbije, bez rešenja za razmahanog Vorija na prednjem, koji je dominantna figura i u napadu Hrvatske, pravi mini seriju od 3:0 i prvo vođstvo od dva gola razlike – 16:14. U tom periodu, budi se Marko Vujin, koji vezuje tri gola i vraća Srbiju potpuno u  utakmicu. Sa 17:19 u 41. Minutu, Vujin i Rnić donose 19:19. Odlična odbranu, prati Stanić na golu, pa na 19:19, „Orlovi“ propuštaju dva napada za vođstvo. Zrnić nastavlja svoju seriju golova, ali to je sve od napada Hrvatske. Nikčević svojim sedmim golom vodi Srbiju na 21:20. Od tog 49. minuta, izabranici Veselina Vukovića se nalaze u vođstvu, a veliku šansu rešavanje meča, propuštaju na +2 (24:22), kada junak drugog poluvremena, Momir Rnić iz „mrtvog“ napada ne postiže gol za +3. Ispostavilo se da će prethodni 24. Gol biti i poslednji za Srbiju na ovom meču, iako je na semaforu tada stajalo 52:49.

Nervoza na obe strane, nije vodila loptu u gol nekoliko narednih minuta. Momenat, koji je dao vetar u krila Hrvatskoj, bilo je isključenje Danimira Ćurkovića, zasluženo, posle faula nad Dragom Vukovićem (55:26). Već posle 30 sekundi, Vedran Zrnić koristi brojčanu prednost i smanjuje na 24:23. Poslednji gol na meču, postigao je Marko Kopljar za 24:24, dok je Srbija još uvek imala igrača manje. Na početku sledećeg napada, selektor Vuković traži tajm-aut, a „Orlovi“ uskoro postaju kompletni u polju. Do kraja, napadi bez završnice obe ekipe. Promašaji sa obe strane, izmamljivali su uzdahe na obe strane dvorane. Poslednji napad Srbije sa bekovskom postavom Rnić-Šešum-Vujin, završava oduzimanje lopte zbog pasivnog napada, a poslednjih 40 sekund, Balić predvodi napad za pobedu Hrvatske. Golužin tajm-aut nije urodio plodom, a Ivano šutira iz neizrađene pozicije, što je lak plen za večeras odličnog Stanića. Na kraju, remi, za sreću i žalost na obe strane…