SP 2011 (Grupa 1): Očekivan trijumf Francuske - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSWEDEN 2011 SP 2011 (Grupa 1): Očekivan trijumf Francuske

SP 2011 (Grupa 1): Očekivan trijumf Francuske

franceReprezentacija Francuske namučila se u prvom poluvremenu protiv Mađarske, ali je na kraju sasvim ubedljivo slavila 37:24 (18:13). Kod „Trikolora“ najefikasniji bili su Nikola Karabatić sa 7 golova i William Accambray sa 6 golova. Kod Mađara, Tamas Mocsai je upisao 7 pogodaka, a Ferenc Ilyes 4 pogodaka. Ovom pobedom, Francuzi su se našli na čelu tabele grupe 1.

Mađari su se odlično pokazali u prvom delu susreta, Mocsai je igrao na zavidnom nivou i u nekoliko navrata imali su prednost na svojoj strani. Ipak, i Francuzi i Mađari su se previše oslanjali na svoje bekove, dok krilni igrači nisu uputili skoro nijedan šut ka golu.
Šest minuta pre kraja prvog poluvremena, Francuzi su se probudili i napravili seriju koja im donosi pet golova prednosti. Nekarakteristično za francuske igrače je činjenica da su načinili veliki broj tehničkih grešaka, poput povrede golmanskog prostora i nepreciznih dodavanja.

Greške iz prvog poluvremena, Francuzi su popravili u drugom. Razbranio se Karaboue, napadi su postali tečniji, dok su, s druge strane, Mađari previše forsirali bekove i zasnivali igru „kroz sredinu“,koju su Francuzi dosta dobro zatvorili.
Trud igrača Mađarske da sustignu dvocifrenu prednost nije urodio plodom i na kraju sasvim zaslužena i ubedljiva pobeda „Trikolora“.