Holanđanke dobre - Zaječarke sa +3 u subotnji revanš (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaZaječar Holanđanke dobre – Zaječarke sa +3 u subotnji revanš (VIDEO)

Holanđanke dobre – Zaječarke sa +3 u subotnji revanš (VIDEO)

Rukometašice Zaječara, zabeležile su pobedu u prvom meču trećeg kola Kupa pobednika Kupova nad holandskim šampionom, MizuWaAi iz Dalfsena 27:24 (15:16). U uzbudljivoj utakmici, koja je igrana u sjajnoj atmosferi pred 2500 gledalaca u „Kraljevici“, gde su Zaječarke bile fiktivno gostujući tim, pobednik je rešen u poslednjih desetak minuta. „Amazonke“ su serijom 4:0 između 52. I 57. minuta, zahvaljujući, pre svega, dobroj igri u odbrani, slomile poletne Holanđanke, koje su se pokazale u odličnom svetlu, i na kraju slavile– 27:24, što garantuje neizvestan revanš, već sutra od 19 časova.

MizuWaAi – ZAJEČAR 24:27 (16:15)
Zaječar
Hala „Kraljevica“
Gledalaca – 2500
Sudije: Zabko i Jaskins (Letonija)
DALFSEN:  Lipman 17 odbrana i sedmerac, Šop 5, Logtenberg. F, Van Dort 3/7, Šute 1/1, Logtenberg Š, Jongenelen 1/2, Smets 3/5, Smits 9(2)/14, Ros, Vordt Heke, Osterveld,  Knipenborg 1/2, Mešaert 0/1 Maleštajn 1/3
ZAJEČAR: Mišković sedmerac, Matić, Pavić , Peraica 5/7, Bartošić, Erić 5/11, Stoiljković 2/3, Pislaru 13 odbrana, Vrdoljak, Vučković 5/10, Nikolić 4(3)/5, Nišavić 1/2, Pop Lazić 2/3, Moise, Milanović, Mange 3/8
IGRAČ UTAKMICE: Aneta Peraica (Zaječar)
KRETANJE REZULTATA:  1:2 (3.) 8:4 (9.) 13:9 ( 18.) 13:13 (25.) 17:16 (33.) 17:20 (37.) 20:22 (41.) 22:22 (50.) 23:23 (52.) 23:27 (57.)

Holandske šampionke su u več uvodnim minutima pokazale da je reč o ozbiljnoj ekipi i da Zaječaru neće biti lako da dođe do osmine finala Kupa pobednika Kupova. Rastrčane i raspucane, sa ubitačnim kontranapadom, raspucanom Smits i odličnom golmankom Lipman, igračice Dalfsena su nametnule svoj ritam i do tajm-auta trenera Zaječara, Dragana Markova u 9. minutu vodile 8:4.

Holanđanke su nastavile u istom ritmu, ali se odbrana Zaječara konsolidovala, pa su „laki golovi“ fiktivnog domaćina na ovom meču postali retkost.  Poslednjih put, Dalfsen je +4 imao u 18. minutu (13:9), do kada je sjajni levi bek,  Vendi Smits postigla šest golova za svoj tim, a zatim sledi serija 4:0 „Amazonki“, u kojoj prednjači Jovana Stoiljković, za novi egal – 13:13 (25.).

Međutim, Holanđanke se nisu predavale, i pored frenetične podrške navijača domaćoj ekipi, uz nesavladivu Lipman na golu (14 odbrana u prvom delu), otišle su na odmor sa prednošću – 16:15.

Početak drugog poluvremena, obeležila je Rumunka na golu srpskog šampiona,  odlična Teresa Pislaru sa par sjajnih intervencija, koje preokreću meč u korist Zaječara.  Posle uvodnih 2:1, raspoložena Tanja Vučkovič dovodi svoju ekipu u vođstvo – 18:17. Verica Nikolić sigurnom egzekucijom sedmeraca i pomenuta Vučković će do kraja susreta u golgeterskom smislu i izneti pobedu „Amazonki“, iako je do nje moralo još mnogo znoja da se prolije. Zaječar je u 37, minutu imao +3 (20:17), ali ni ta serija od 4:0, nije označila kraj otpora Holanđanki. U periodu od 41.do 50. minuta, Zaječarke ne postižu gol, ali ni sa druge strane, Holanđanke ne blistaju. Dobre odbrane sa golmankama, Pislaru i Lipman vode glavnu reč, a u tom periodu, Holanđanke sa 22:20, dolaze samo do kratkotrajnog egala 22:22.

Verica Nikolić, golom iz sedmerca, vodi „Amazonke“ u vođstvo 23:22, a agresivna odbrana donosi veću prednost u poslednjih desetak minuta utakmice. Vučkovič postiže gol za 25:23 (54.), posle „cepelina“ bačenog od strane Bartošić, što, žargonski rečeno, diže publiku u „Kraljevici“ na noge, ako je uopšte iko i sedeo do tada.  Još jednom Nikoilić, pa Pop Lazić za kraj, donose maksimalnih +4 (27:23) u 57. Minutu. Smits završava meč svojim devetim golom za 27:24, što se ispostavilo i kao konačan rezultat.

Drugi meč, u kome će i fiktivno, Zaječar biti domaćin, igra se u subotu od 19 časova.