Zaječarke u četvrtfinalu KPK! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaZaječar Zaječarke u četvrtfinalu KPK!

Zaječarke u četvrtfinalu KPK!

U karnevalskoj atmosferi hale „Kraljevica“ pred 3000 gledalaca, rukometašice Zaječara, ostvarile su najveći uspeh u klupskoj istoriji – plasman u četvrtfinale Kupa pobednika Kupova. U revanš meču osmine finala, „Amazonke“ su uspele da nadoknade -4 iz prvog meča (20:24) i eliminišu mađarsku Alkou 24:17 (14:10). U veoma neizvesnom duelu, pobednik je rešen u poslednjim minutima, pre svega, odličnom odbranom srpskih šampionki, iza koje je stajala Katarina Tomašević sa par važnih odbrana u ključnim trenucima. Gol za slavlje 40 sekundi pre kraja, postigla je Marta Mange (23:17), nakon čega je bilo jasno da će rezultatska klackalica na četiri gola razlike, koju smo videli tokom čitavog drugog poluvremena, prevagnuti na stranu srpskih rukometašica. Marta Mange je ujedno bila i najefikasnija u dresu Zaječara sa šest golova, a pratila ju je kapitenka Jelena Erić sa golom manje.

Zaječar – Alkoa 24-17(14-10)
Zaječar: Matić, Pavić, Peraica 3, Bartošić 2, Erić 5, Stoiljković 3, Pislaru(2 odbrane), Vrdoljak, Vučković, Nikolić 2, Georgijev, Nišavić 1, Pop-Lazić 2, Milanović, Tomašević(11 odbrana), Mange 6
Alkoa: Nikšić 1, Bizik, Triščuk 5, Radl 1, Tilinger 7, Horvat 1, Zsigmond, Sikora(19 odbrana), Neneth, Besceri 1, Trimel, Kuhinko, Lelkes, Nikčević 1, Nemeth, Marušec.
Igračica utakmice: Marta Mange

U četvrtfinalu najjačeg evropskog takmičenja posle EHF Lige šampiona, Zaječarke na žrebu u utorak čeka „creme de la creme“ evropskog rukometa. Mogući protivnici su danski Viborg, norveški Bjasen, ruska Zvezda i Dinamo iz Volgograda, mađarski FTC, nemački Lajpcig, a sedmog protivnika ćemo saznati posle duela španskog Mar Sagunta i mađarskog Debrecina.