BEOGRAD SE UŽELEO RUKOMETA: Eurofarm Pelister bolji od Partizana na Banjici - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BEOGRAD SE UŽELEO RUKOMETA: Eurofarm Pelister bolji od Partizana na Banjici

BEOGRAD SE UŽELEO RUKOMETA: Eurofarm Pelister bolji od Partizana na Banjici

Otvaranje SEHA Gazprom lige 2021/2022 nije moglo bolje da prođe s obzirom da su ljubitelji rukometa u regionu mogli da vide pravu takmičarsku utakmicu u Beogradu pred 1.800 navijača Partizana i Eurofarm Pelistera 23:25 (10:13).

Motivisani domaći sastav nošen podrškom sa tribina nije olako položio oružje pred timom Željka Babića koji je najefikasnijeg pojedinca imao u Mateu Marašu, strelcu sedam golova. Crno-beli su imali vođstvo samo pri rezultatu 3:2, da bi od 6:6 do 19:19, kada je Veljko Popović u 47. minutu pogodio za izjednačenje, jurili minus.

Zaigrali su Bitoljčani ozbiljnije u odbrani, preko Građana došli do dva gola u napadu i slomili otpor rivala 21:25 do 57. minuta.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su mladi 19-godišnji levi bek Zečević i levo krilo Aleksa Maksić sa po pet golova.