BiH pala posle produžetaka - Egipat sa Francuzima za polufinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BiH pala posle produžetaka – Egipat sa Francuzima za polufinale!

BiH pala posle produžetaka – Egipat sa Francuzima za polufinale!

Svetsko prvenstvo juniora, ostalo je bez domaćina u završnici. Odlično ispunjena „Zetra“ nosila je momke u belo-plavim dresovima, ali nije mogla da u potpunosti slomi odlične Egipćane, koji su slavili posle dva produžetka (28:25 – 23:23 – 14:11). Posle 70 minuta, popadali su momci Zdenka Grbavca na pod od umora i razočaranja, usledila je i po koja suza, koja je svedočila o propuštenoj ogromnoj šansi jedne generacija da napravi rezultat za sva vremena. Ovako će Egipćani na Francuze u četvrtfinalu, a ako se zna da su to bile trećeplasirana i četvrtoplasirana selekcija iz preliminarne faze, onda gorčina postaje i veća.

Imala je BiH raspoloženog virtuoza Josipa Perića (9), koji je doneo i izjednačenje u 36.minutu (14:14), posle dominacije Egipćana. I poveli su Bosanci preko Gradana (17:16) u 41.minutu,, ali to je krajalo kratko. Tek su dva vezana gola Perića, pomogla domaćinu da dođe do produžetaka. Imala je BiH i napad za pobedu, Malinović je postigao gol u poslednjoj sekundi, ali su ga sudije poništile jer je vreme isteklo.

Snage nije bilo za potpuni preokret. Pokušavao je i Malinović da iskoristi svoj top u ruci, ali mu večeras nije išlo. Kratki za golove spolja, Bosanci su postali bezopasni, srljali u duele i tehničke greške, a Egipćani su to sve kaznjavali iz kontranapada. Na kraju, suvereno, započeli su pobednićki ples…