Ravensbergen raspršio srpske snove - Holanđani u četvrtfinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Ravensbergen raspršio srpske snove – Holanđani u četvrtfinalu!

Ravensbergen raspršio srpske snove – Holanđani u četvrtfinalu!

Reprezentacija Srbije eliminisana je iz borbe za visok plasman na Svetskom prvenstvu juniora u Bosni i Hercegovini. U osmini finala, bolji od “Orlića“ bili su Holanđani 26:25 (13:10), koji su svog junaka imali u golmanu Ravensbergenu (17 odbrana), koga Đekić nije uspeo da savlada u poslednjim sekundama susreta iz izgledne situacije. „Orlići“ će u borbu od devetog do 16.mesta protiv Argentine, dok će se Holandija nameriti na selekciju Švedske u borbi za polufinale.

Kada su na osam minuta i 17 sekundi pre kraja, Holanđani kaznili još jedan konfuzan srpski napad za vođstvo od 26:20, niko nije ni slutio da će meč imati neizvesnu završnicu, u kojoj će jedna lopta prevagnuti na stranu  „lala“. Nisu se predali izabranici Vladimira Dragićevića, impuls im je dao Arsenić sa par odbrana, a Holanđani su odjednom posustali. Usledili su golovi Orbovića i Pešića, a kada je Bogdan Radivojević postigao gol za 26:24 na minut i 45 sekundi pre kraja, nije bilo nikoga da zaustavi holandska kola nizbrdo. I pored zatraženog tajm-auta, narandžasti su se spetljali, bacili loptu u aut, a to je Todorović kaznio za 26:25 na početku poslednjeg minuta. Ishitren šut sa levog krila, ulovio je odlični Arsenić, pa je tako Srbija u poslednjih 30 sekundi ušla sa loptom i šansom da dođe do remija. Šansa se tražila bukvalno do poslednje sekunde, kada je puklo na poziciji levog beka. Đekić je prošao, uskočio u prostor od šest metara, ali odlični Ravensberger se pravovremeno otvorio i doveo svoju selekciju nadomak snova…

Nije bilo oštrine u odbrani „orlića“, kao što je to bio slučaj u mečevima preliminarne faze u Banjaluci. Suviše su lako Holanđani dolazili do mreže Radovanovića, koji je imao tek solidno veče, često izložen slobodnom šutu holandskih bekova.  U napadu se igralo na mahove, a utisak je da je bio previše uzak, skoncentrisan na saradnju sa „crtom“ i individualne akcije Đekića (6) i Ilića (3), koje nisu uvek davale rezultata. Šut spolja je zatajio uz česte tehnićke greške, a to su Holanđani kažnjavali serijom „lakih golova“, do određenog momenta, kada su pali, a meč ušao u neizvesnu završnicu.