Bošković: Utakmica dostojna finala! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Bošković: Utakmica dostojna finala!

Bošković: Utakmica dostojna finala!

7 komentari

Selektor Saša Bošković sijao je od zadovoljstva nakon pobede nad Danskom 23:22 u četvrtom kolu grupe B u Nišu:

– Ova utakmica je bila dostojna finala. Kao što preksinoć nismo tugovali posle poraza od Brazila, tako večeras nećemo se puno radovati zbog pobede. Mi se spremamo za osminu finala i to je to. Mislim da je publika koja je došla večeras u „Čair“ i pored malih ekrana zadovoljna. Ova ekipa ima rezervu. Devojke imaju ogromnu i neverovatnu želju. Vi ne možete da zamislite kakva je to želja. Ja to nisam doživeo, a dugo godina sam u sportu, tj. u rukometu. Iz te velike želje, videli ste večeras, tih zadnjih 10 sekundi Filipović je šutnula. Trudimo se da smanjimo broj grešaka, trude se i devojke. Treba i vi da im pomognete. Njih podržite. Ako nešto imate, kažite meni – pričao je Bošković u jednom dahu i nastavio:

– Imam sjajne devojke, počev od kapitena do najmlađe Jovane Risović. Ova generacija Srbije do prošle godine nije pobeđivala na velikim takmičenjima. Nikoga nikada nije pobedila na Evropskim prvenstvima. Mi smo prošle godine napravili veliki rezultat, pa smo možda zaintrigirali naciju. Ova reprezentacija će sigurno igrati još šest-sedam godina zajedno. To je blago i treba da ih sačuvamo.

Na pitanje koga bi voleo u osmini finala, selektor Saša Bošković je rekao?

– Ja lično sam hteo da izbegnem Holandiju. Nama oni ne odgovaraju, jer su nas četiri puta do sada pobedile. Koreja ili Francuska – nebitno.

Jan Pitlik, selektor Danske:

-Čestitam Srbiji na pobedi. Bio je ovo jako dobar meč. Bili smo bolji u prvom poluvremenu, ali smo u nastavku poklekli. Ovo je meč za odrastanje moje ekipe i priprema za Svetsko prvenstvo gde smo mi domaćini. Verujem da možemo da pobedimo Brazil sa dva gola razlike.

Ana Riborg Jorgensen, rukometašica Danske:

-Žao mi je što smo izgubile večeras. Pokušaćemo da se vratimo u meču sa Brazilom.

Katarina Tomašević reprezentativka Srbije:

-Ja bih želela ovom prilikom da čestitam reprezentaciji Danske na sjajnoj igri i borbenošću, a naravno i mojoj ekipi koja je pokazala kako se bori i da nam poželim u nastavku još bolje partije, da smanjimo broj grešaka i ostvarimo naš cilj.

Jelena Erić, rukometašica Srbije:

-Zadovoljna sam što smo pobedili Dansku. Borile smo se do poslednjeg minuta i nismo se predavale. Ni u jednom trenutku nismo pomišljale da možemo da izgubimo utakmicu i bile smo jednostavno ubeđene u to da smo bolji tim. To je pobedilo. Presudila je dobra odbrana na čelu sa Katarinom Tomašević.

Sledeću utakmicu reprezentacija Srbije igra u petak, 13. decembra 2013. od 18,00 sati sa Kinom.