Francuskinje dobile tuču u "Pioniru" - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2013 - ŽENE Francuskinje dobile tuču u „Pioniru“

Francuskinje dobile tuču u „Pioniru“

5 komentari

Derbi evropskog šampiona i svetskog vicešampiona, dve velike reprezentacije Francuske i Crne Gore 17:16 (6:8), na kraju je ispao meč sa najmanjim brojem postignutih golova na turniru, bez rukometne lepote i sa jednom igračicom koja je završila u bolnici posle poslednjeg napada – Katarinom Bulatović. Upravo je Kragujevčanka bila i tragičarka duela koji je na tribine „Pionira“ doveo oko 1500 gledalaca i konačno napravio pravu atmosferu na tribinama sa navijačima obe reprezentacije. Pri rezultatu 16:16 na minut i dvadeset pre kraja, Katarina Bulatović je promašila sedmerac, šutnuvši preko gola Lejno. Francuskinje su strpljivo, zatim, gradile napad i postigle gol za 17:16 preko Sinjat na 20 sekundi pre kraja.

Zatražio je Adžić minut odmora, ali poslednji napad nije uspela da realizuje Bulatović, što zbog loše organizacije, što zbog pogibljenog starta francuske odbrane, posle koga je Crnogorka ostala da leži na terenu par minuta, pre nego je prevezena u bolnicu.

Crnogorke su vodile praktično od desetog minuta i 2:2, ali su Francuskinje na kraju uspele da preokrenu i osvoje bodove koji još uvek ne znače prvo mesto, jer ih čeka težak meč sa Korejom u petak.