Dostojan otpor Makedonije Norvežankama, favorit ipak slavio - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Dostojan otpor Makedonije Norvežankama, favorit ipak slavio

Dostojan otpor Makedonije Norvežankama, favorit ipak slavio

U okviru 5. kola EHF Euro Kupa, ženska reprezentacija Makedonije doživela je i peti poraz, ali je ostavila dobar utisak protiv Norveške u SC „Boris Trajkovski“ – 18:24 (12:14). Aktuelni šampion Evrope sačuvao je maksimalan učinak u takmičenju sa tri domaćina EHF Euro 2022.

Iako su u Skoplje doputovale bez šest standardnih prvotimki, Norvežanke su slovile za apsolutnog favorita. Ipak, izabranice Ljubomira Savevskog su sjajno parirale do sredine drugog poluvremena i rezultata 16:17, kada su gošče prelomile susret serijom 5:0. Makedonija deset minuta nije postigla gol, a renomirani rival je umeo da valorizuje dobru odbranu.

Jovana Sazdovska je bila u prvom planu kod domaćina sa šest golova, ispred Monike Janeske sa četiri. Jovana Micevska je sakupila 12 intervencija. Kod pobednika, Helena Fauske je šest puta pogodila, jednom više od Emilije Arncen.

Isti rivali sastaće se u nedelju od 16.00 u Bekestui. U drugoj utakmici ovog kola, Crna Gora je slavila na gostovanju Sloveniji.