HRVATSKA: Poreč preko Gorice do prvog mesta, Dubrava zaustavila Sesvete - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan HRVATSKA: Poreč preko Gorice do prvog mesta, Dubrava zaustavila Sesvete

HRVATSKA: Poreč preko Gorice do prvog mesta, Dubrava zaustavila Sesvete

Petnaesto kolo Paket24 Premijer lige donijelo nam je sudare vodećih sastava i glavnih kandidata za prvo mjesto. Na kraju su Poreč i Dubrava obranili prednost domaćeg terena, a Varaždin slavljem u Dubrovniku stigao na korak do Lige za prvaka.

(Tekst preuzet sa hrs.hr)

Dubrava je uspjela pobijediti Sesvete i zadržati priključak, odnosno nadu da bi na kraju mogla u birano društvo Lige za prvaka. Nakon dosta izjednačenog prvog dijela, ključni trenuci susreta dogodili su se do sredine drugog poluvremena. Tada je naime, domaći sastav uspio serijom 5:1 pobjeći na plus pet i uz neke manje poteškoće to održati do kraja. Obrana Sesveta dugo se tražila i tek u posljednjih 15-tak minuta uspjela posložiti. Ali, bilo je prekasno. Osim toga, gostima su silno nedostajali pogoci s vanjskih pozicija, kojih je na drugoj strani zahvaljujući Anti Ivankoviću, Rudolfu Zvonimiru Šafranku i Marinu Liscu bilo u izobilju. Njih trojica postigla su ukupno 18 pogodaka Dubrave. Svaki po šest. Kod Sesveta prvo ime Mislav Šuker, također sa šest pogodaka.

Varaždin je prema očekivanju osvojio bodove u Dubrovniku. Domaćin se hrabro držao prvih 30. minuta koje su gosti dobili s minimalnih 16:17. Ali, u nastavku je ponestalo energije i rotacije kod Dubrovčana i gosti su to vješto iskoristili. Posljednjih deset minuta Varaždinci, koji su u tom trenutku imali plus šest, dobili su 6:3 i rutinski stigli do pobjede koja ih sasvim približava velikom cilju. Sjajan je u gostujućim redovima bio Fabijan Grubišić s 12 pogodaka uz samo jedan promašaj. Kod domaćina, najbolji Luka Bevanda sa sedam pogodaka.

Vrlo zanimljiv i uzbudljiv susret odigrali su Poreč i Gorica. Na kraju su slavili domaćini 22:19. U vrlo izjednačenom prvom poluvremenu, malo su vodili jedni, malo drugi, da bi se na predah otišlo s 12:12. Drugi dio, Poreč otvara nizom od 4:1 i konačno dolazi do daha. Uz sjajnog Ivana Vekića na vratima (14 obrana), ruke domaćih konačno su opuštene i Gorica realno više ni jednog trenutka nije opasno zaprijetila njihovom vodstvu. Najveća prednost domaćina bila je plus pet. Uz već spomenutog vratara treba svakako izdvojiti odličnog Matiju Rađakovića koji je postigao devet pogodaka. Kod gostiju najbolji Juro Čakarić s pet pogodaka.

Spačva je ponovno svoj teren u Vinkovcima učinila neosvojivim. Osjetili su to nakon Varaždina, Gorice i rukometaši Zameta. Domaćin je držao rezultat pod kontrolom od početka. Tri ili četiri razlike imali su u prvom dijelu. Na predah su odnijeli dva (17:15). Zamet je opasno prijetio u nastavku. Nakon što su stigli tri pogotka zaostatka iz 36. minute, imali su dva izjednačenja (22:22, 23:23) i tu stali. Spačva je ponovno nizom od 3:0 otišla na plus tri i to ne samo održala, nego i povećala do kraja. Po šest pogodaka za Vinkovčane dali su Karlo Vašarević, David Čičak i Marko Vignjević. Najefikasniji u riječkim redovima, Tin Tomljanović, također sa šest pogodaka.

Umag nije uspio napraviti još jedan podvig i nakon Poreča zaustaviti zahuktali Bjelovar. Već po brojnim izjednačenjima u prvom dijelu i čvrstim obrana bilo je jasno da će to biti susret s malo pogodaka. U završnici prvog dijela, Bjelovar je malo bolje reagirao i uspio osigurati plus tri (10:13). Silno se domaćin trudio u nastavku da to dostigne, ali nije uspio. Dapače, Bjelovar je u 48. imao plus šest i već tada je bilo jasno da bodovi odlaze iz Umaga. Gabriel Buvinić sa sedam pogodaka predvodio je domaću momčad. Gosti su uz izvrsnog Dubravka Grgića na vratima (14 obrana), imali odličnog pojedinca i u prvom strijelcu Paket24 Premijer lige, Tiboru Jurjeviću koji je postigao sedam pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA: 15. KOLO
POREČ – GORICA  22:19
DUBRAVA – SESVETE 28:25
RKHM DUBROVNIK – VARAŽDIN 1930 28:35
SPAČVA VINKOVCI – ZAMET 35:28
UMAG – BJELOVAR 20:25