Hrvatska: Nexe brojalo do 49, PPD Zagreb ponovo siguran - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Hrvatska: Nexe brojalo do 49, PPD Zagreb ponovo siguran

Hrvatska: Nexe brojalo do 49, PPD Zagreb ponovo siguran

Nexe i PPD Zagreb nastavljaju rame uz rame kroz Ligu za prvaka – „Gromovi“ su deklasirali Varaždin 49:25 (26:11), dok je PPD Zagreb, iako uz puno problema tokom prvog poluvremena, bio siguran na gostovanju protiv Sesvetea u Novom Jelkovcu 27:34 (17:15).

Razumljivo, Branko Tamše je malo više odmarao nosioce igre, kako bi što spremniji dočekali veliku utakmicu u Danskoj u utorak. Međutim, to se nije negativno odrazilo na rezultat protiv nejakog Varažina, naprotiv – malo je nedostajalo da „Gromovi“ svoje navijače časte i 50. pogotkom.

Našičani su ubedljivim trijumfom napravili finu uvertiru pred put u Gudme, na koji kreću u ponedeljak.

RK NEXE – GRK Varaždin 1930 49:25 (26:11)

RK NEXE: Kuzmanović (14 odbrana), Bakić 7, Barišić Jaman 6, Vejin, Radovanović, Jelinić 2, Vida 7, Manci Mičević 4, Blažević 2, Sverec 4, Melić, Jaganjac, Kavčič 7, Markušić 1, Pribetić 5

GRK Varaždin 1930: Herceg, Šagij 2, Budinski, Marčec, Šestak 5, Flajšman ( 5 odbrana), Tompić 3, Vugrinec, Juranić 1, Sklepić 4, Mlakar, Tači 2

Sedmerci: RK NEXE 4/4, GRK Varaždin 1930: 2/2

Isključenja: RK NEXE: 6 minuta (Severec 2′, 2′, Kavčič 2′); GRK Varaždin 1930: 6 minuta (Šagij 2′, Trojko 2′, 2′)

Branilac titule se mučio na neugodnom gostovanju ekipi koja je jedina savladala Nexe u dosadašnjem toku doigravanja. Iako su rano poveli sa četiri razlike, Silvio Ivandilja je pogodio igrom 7 na 6, pa je Sesvete odnelo na odmor plus dva.

Ipak, bolja odbrana i raspoloženi Čupić poveli su favorita ka sigurnoj luci u drugom poluvremenu. Malo po malo, prednost gostiju je rasla, pa je PPD Zagreb do očekivanih bodova ipak stigao bez drame u završnici.

Sesvete – PPD Zagreb 27:34 (17:15)

Sesvete: Perić 6 odbrana, Purić 2 odbrane; Krndelj 6, Topić, Raužan 1, Čulo 1, Papić 2, Baković, Dumenčić 5, Krešić 3, Šuker 1, Gavrić, Zovak, Štrković, Hršak 6, Finek 2

PPD Zagreb: Slavić 8 odbrana, Mandić M. 3 odbrane; Šipić, Vistorop 4, Ćavar 2, Klarica 5, Gojun 1, Srna 4, Klis, Musa, Matanović 1, Čupić 7, Ravnić 3, Obranović 2, Leimeter 3, Grahovac 2