Vardar izvojevao pobedu sezone u bitoljskom grotlu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Vardar izvojevao pobedu sezone u bitoljskom grotlu!

Vardar izvojevao pobedu sezone u bitoljskom grotlu!

U derbi meču makedonskog plej-ofa koji je najverovatnije odlučio šampionsku trku, Vardar je u paklenoj atmosferi dvorane „Boro Čurleski“ u Bitolju savladao domaći Eurofarm Pelister 23:26 (11:11), i povratio prvo mesto na tabeli sa bodom više u odnosu na ljutog rivala.

Tim Davida Davisa „vratio je milo za drago“ za poraz u Skoplju, pre svega boljo igrom u poslednjih deset minuta. Utakmicu je odlučila serija gostiju 4:0, kada su od deficita 22:21 stigli do nedostižnih 22:25 dva minuta pre kraja.

Do kraja doigravanja preostale su tri runde, u kojima će Vardar dočekati Eurofarm Pelister 2, gostovati Butelu i na kraju dočekati Tikveš (29. maj). U slučaju maksimalnog učinka, crveno-crni deo Skoplja slaviće novu titulu.

Ogromna euforija vladala je u Bitolju pred veliki derbi, u kojem su se domaći nadali da će odigrati makar nerešeno i sačuvati bod prednosti, kako bi povratili titulu nakon 17 godina. Borba se odvijala očekivano – bilo je tvrdo, neizvesno, sa dosta smena u vođstvu do same završnice.

Vardar je prvi „potegao“, odvojio se na 9:6 pa 10:7, ali se raspoloženi Sekelji pobrinuo da njegov tim ode na odmor u egal situaciji. Imao je Mađar svoje veče, imao je Eurofarm Pelister i „x faktor“ u vidu sjajne napadačke role Nemanje Obradovića, međutim, previše tehničkih grešaka, pogotovu za ovakvu utakmicu, odvele su tim Željka Babića u poraz.

Vardar je pokazao staloženost, hladnokrvnost i iskustvo kada se lomilo. Filip Taleski je bio pravi. Od njega je polazilo u napadu, često se i završavalo, dok je Borko Ristovski na drugoj strani branio ključne lopte.

Kada je Građan pogodio za 22:21 u 53. minutu, atmosfera na tribinama usijala se maksimalno, delovalo je da će ljubimci „Čkembara“ ipak uspeti. A onda su se ukazali najiskusniji u crveno-crnom dresu. Stoilov je dva puta za redom otresao rivale sa leđa i postigao gol, a Ristovski u međuvremenu odbranio zicer Obradoviću, koji je ovaj sam sebi izgradio prelepom fintom. Borko potom brani slab udaac Takoskog, a Morales cepa mrežu Sekeljija sa deset metara.

Zatražio je Babić tajm-aut, pokušao sedam na šest, ali je Mandalinićev pas na krilo prozreo i uhvatio Goce Georgievski. Osmim golom najefikasnijeg Moralesa, dva minuta pre kraja rešeno je pitanje pobednika.

Morales je postigao i poslednji gol na meču, pa je završio sa devet, tri više od Filipa Taleskog. Na drugoj strani, najbolji je bio Nemanja Obradović sa pet pogodaka.

EUROFARM PELISTER – VARDAR 23:26 (11:11)

EUROFARM PELISTER: Sekelji, Kizić – Ivanovski, Ojleski, Maraš 3, Markoski 2, Madžovski, Kukulovski, Mandalinić 3, Radović 1, Tankoski 2, Kosteski, Božić Pavletić 2, Građan 4, Obradović 5, Taboada 1

VARDAR: Ristovski, Tomovski – Stoilov 3, O. Njokas, Morales 9, Georgievski 3, Karapalevski, Dialo, Savrevski, Toto, Taleski 6, Dibirov 3, Dodić 2, Đukić, Petrov, Miševski