Liga za prvaka: Nexe i Zagreb ubedljivi kod kuće - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Liga za prvaka: Nexe i Zagreb ubedljivi kod kuće

Liga za prvaka: Nexe i Zagreb ubedljivi kod kuće

Dva najveća favorita koja će odlučivati o tituli šampiona u Hrvatskoj, PPD Zagreb i Nexe, ostvarili su sigurne i ubedljive pobede kod kuće u okviru trećeg kola doigravanja za prvaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA: 3.KOLO
PPD ZAGREB – POREČ 31:16 (14:7)
NEXE – DUBRAVA 34:22 (17:9)
SESVETE – VARAŽDIN 1930 30:27 (17:13)

Samo desetak minuta, Poreč je mogao pratiti tempo koji su nametnuli rukometaši PPD Zagreba u Kutiji šibica. Od 7:3 u 15. minutu do plus sedam na poluvremenu. Poreč je u prvih 30. minuta postigao samo sedam pogodaka. U nastavku je bio nešto malo bolji. Ali i Zagreb je ostao ozbiljan do kraja pa je konačnih plus 15 još i dobro za Poreč. Čak 11 igrača iz sastava Ivice Obrvana upisalo se u strelce. Najbolji je bio David Mandić sa osam pogodaka iz deset udaraca. Kod gostiju prvo ime Antonio Pribanić sa pet pogodaka.

Nexe-u je protiv Dubrave trebalo dvadesetak minuta da stvori malo osetniju prednost. Tada su poveli 12:7, i do kraja prvog dela gostima dopustili da postignu još samo dva pogotka, a oni su zabili pet i potpuno mirno otišli na predah (17:9). Petnaestak minuta u nastavku, Dubrava je uspela držati ritam igre gol za gol i nije dopustila domaćinu da se do kraja razmaše. Ali ipak, nije mogla tako izdržati do kraja, i već u 49. minutu, Nexe ima plus deset (27:17). Do kraja je ta prednost narasla na plus 12 (34:22). Sa šest pogodaka Halil Jaganjac bio je najprecizniji u redovima pobednika. Kod Dubrave, sjajan Filip Vučelić sa devet pogodaka.

Sesvete nisu propustile priliku da dođu do prvih bodova u Ligi za prvaka. Nije se igralo u Jelkovcu, već u dvorani sesvetske Gimnazije, ali to ekipi Silvija Ivandije nije previše smetalo. Sjajno su počeli susret. Već nakon 15-tak minuta imali su pet pogodaka razlike 8:3. Do poluvremena je Varaždin uspeo malo stabilizirati svoju igru i stići do minusa od četiri gola(17:13). Domaćin je nastavio u istom ritmu i u drugom poluvremenu, niti jednog trenutka nisu dopustili Varaždincima da im se primaknu na manje od tri razlike, a bilo je to na početku i pri kraju poluvremena i suvereno su odradili posao do kraja. Od puno dobrih u redovima Sesvetea, najučinkovitiji bio je Krešimir Krešić (6/6). Odličan na golu Filip Perić sa 11 obrana. Kod Varaždina najbolji Fabijan Grubišić sa pet pogodaka.