Slavni Metković se napokon vraća u elitu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Slavni Metković se napokon vraća u elitu!

Slavni Metković se napokon vraća u elitu!

Nakon 13 godina, Metković će ponovo zaigrati u najjačem rangu hrvatskog rukometa. Revanš meč baraža sa Karlovcem završen je rezultatom 22:22, a s obzirom da je Metković u prvom duelu pobedio 35:33, slavni klub je napokon obezbedio povratak na veliku scenu hrvatskog rukometa.

U paklenoj atmosferu Gradske dvorane u Metkoviću vodila se grčevita borba do poslednjeg minuta. Bila je to atmosfera koja je u mnogome podsećala na one slavne dane rukometa u ovom mestu kada je osvojen Kupa EHF-a. Domaćin je od početka držao kontrolu nad rezultatom. Sredinom drugog dela otišao je na plus tri (20:17) i činilo se da je sve gotovo. Ali Karlovac uzvraća serijom 0:4 i šest minuta pre kraja vodi 20:21. Metković uspeva izjednačiti već u sledećem napadu, a zatim i povesti 22:21. Jedino što je Karlovac nakon dva nerealizovana napada uspeo napraviti, jeste izjednačenje, koje nije bilo dovoljno.

Ulazak u elitni rang obezbedio je i KTC Križevci, nadoknadivši u revanšu minus šest protiv Umaga – 25:19. S obzirom da je u prvom meču bilo 30:24 za Umag, KTC ide dalje zbog većeg broja postignutih golova u gostima.