I dalje gazde: Celje bolje od Trima u slovenačkom derbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan I dalje gazde: Celje bolje od Trima u slovenačkom derbiju

I dalje gazde: Celje bolje od Trima u slovenačkom derbiju

U derbiju dosadašnjeg toka slovenačkog šampionata, branilac titule Celje Pivovarna Laško savladao je prvog pratioca Trimo Trebnje 28:25 (13:11). Bio je to zaostali meč petog kola, nakon kojeg je jasno da će Celjani i u 2021. godinu ući kao lideri na tabeli sa maksimalnim učinkom.

Razigraniji  je bio domaćin od samog starta u „Zlatorogu“, poveo i sa plus pet u prvom poluvremenu na krilima raspucanog Šarca, ali je Trimo uspelo da do odlaska na odmor smanji na minus dva, pre svega dobrom igrom sa igračem više i u pozicionom napadu, koji je došao do izražaja kada se igra usporila.

Uroš Zorman i njegov tim uveli su utakmicu u svoj ritam, pa su u 47. minutu uspeli i da povedu, golom Hamidovića za 20:21. Ispostavilo se da je to bilo jedino njihovo vođstvo na utakmici – Celjani su ponovo zaigrali na višem nivou, brzo preokrenuli i poveli sa tri razlike, ali su ovoga puta zalihu sačuvali do kraja.

RK Celje Pivovarna Lasko: RK Trimo Trebnje 28:25 (13:11)

RK Celje Pivovarna Laško : Ivič 12/1 defenses, Vujovič; Cvetko, Dragasevic, Razgor 1/1, Cokan 1, Marguc 1, Sarac 7, Groselj 3, Poteko, Cepic, Kodrin 6, Horzen 7, Mlakar 1, Leban 1, Nacinovic

RK Trimo Trebnje : Tomić 4/1 defense, Brana 2/1 defense; Rašo 5/2, Višček, Didovič 1, Grojzdek, Dobovičnik, Cingesar 4, Hamidovič 5/1, Sarak 2, Kotar, Potočnik, Udovič 2, Grbič 1, Cirar 4, Florjančič 1