Junior iznenadio Strugu, Butel ubedljiv protiv Tikveša - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Junior iznenadio Strugu, Butel ubedljiv protiv Tikveša

Junior iznenadio Strugu, Butel ubedljiv protiv Tikveša

Dva meča makedonskog šampionata odigrana su u nedelju – u okviru grupe A, Junior je na svom terenu pobedio Strugu 21:15 (9:9), dok je lider grupe B, Butel, preokretom u drugom poluvremenu ubedljivo savladao Tikveš 32:24 (13:16).

Predvođen Barjaktarevićem (6), Junior je upisao treći ovosezonski trijumf, protiv ekipe Struge koja igra u prilično promenljivoj formi, i kojoj je ovo treći poraz u poslednje četiri utakmice. Gosti su odigrali očajno u napadu, o čemu najbolje svedoči broj postignutih golova.  Jankulovski je jedini bio raspoložen sa pet pogodaka.

Nakon 30 minuta igre u Skoplju, Tikveš je imao iznenađujuće vođstvo protiv favorizovanog Butela, koji se mučio u prvom poluvremenu, tokom kojeg je zaostajao i četiri gola. Isto je bilo i početkom nastavka kada su gosti poveli 17:13, ali je onda nastupila prva od dve odlučujuće serije domaćih – izjednačili su na 17:17, a potom su od 20:20 stigli do 23:20 i tako prelomili meč, pošto je razlika u korist Butela rasla do poslednjeg trenutka.

Po običaju, najefikasniji je bio Majić sa 13 golova, dok se na drugoj strani istakao Jančev sa 10. Butel je ovom pobedom praktično potvrdio plasman u plej-of, dok se Tikveš nalazi na petom mestu, i mora da vreba kikseve konkurenata kako bi se našao u doigravanju.