Makedonija: Gosti perfektni, Majić drži Butel na vrhu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Makedonija: Gosti perfektni, Majić drži Butel na vrhu

Makedonija: Gosti perfektni, Majić drži Butel na vrhu

U petak su odigrana tri meča trećeg kola makedonske Superlige. Na programu su bili samo mečevi Grupe B, pošto je takmičenje u Grupi A suspendovano na 15 dana zbog širenja koronavirusa u ekipama Golden Arta KL7 i Radoviša.

Stopostotan učinak zadržala je ekipa Butela, iako je na poluvremenu utakmice sa Tikvešom gubila sa tri razlike – 22:25 (12:9). Ponovo je glavnu reč imao, na početku sezone izuzetno raspoloženi Mirko Majić, koji je napunio mrežu domaćina u nastavku (ukupno 13 golova). Crnogorski krilo je najefikasniji igrač dosadašnjeg toka šampionata.

Butel je tako održao korak sa Metalurgom na čelu tabele. Tim sa Autokomande je u ovoj rundi bio slobodan.

Još jednu sjajnu partiju pružio je Eurofarm Pelister 2. Nakon poraza uprkos dobroj igri protiv Metalurga, tim  Aleksandra Jovića zabeležio je drugu uzastopnu pobedu, laku i ubedljivu na gostovanju Mladosti u Bogdancima – 22:30 (9:16).

Efikasnošću u pobedničkim redovima istakao se Kuzmanovski sa osam golova, tri više od Talevskog, dok je kod neubedljivog domaćina najprecizniji bio Lupaško sa pet pogodaka.

Svoju prvu pobedu u novoj sezoni proslavila je ekipa Prilepa, koja je bila bolja u Skoplju od Rabotničkog 29:34 (15:17). Tim iz prestonice je dobro otvorio meč, bio bolji većim delom prvog poluvremena, ali se potom razbranio gruzijski golman Cincadze i doneo preokret gostima. Prilep je na krilima Čurlevskog i Čanturije uspeo da sačuva prednost i upiše prve bodove.