KOBNIH 20 MINUTA ZA CRNO-BELE: Nexe slavio na Banjici! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan KOBNIH 20 MINUTA ZA CRNO-BELE: Nexe slavio na Banjici!

KOBNIH 20 MINUTA ZA CRNO-BELE: Nexe slavio na Banjici!

Rukometaši Nexe-a nastavili su svoj „medeni mesec“ oktobar pobedom nad Partizanom 30:25 (14:16) na „Banjici“ pred 600 gledalaca u okviru sedmog kola SEHA GSS lige. Izabranici Zdenka Kordija su u poslednjih 20 minuta sastavili odbranu 5-1 i razbili napad srpskog vicešampiona, skrpljen od krila, pivotmena i golobradih mladića. Od 19:16 za Beograđane do 20:23 u 46. minutu, prošlo je tačno devet minuta, a povratka za crno-bele više nije bilo.  Iskusni Franjo Lelić je sakupljao plodove odbrane svojih saigrača, zabijajući lake golove iz kontranapada, čak šest za 10 minuta sredinom drugog dela.

Trener domaćih Aleksandar Brković je pokušao da nešto promeni, ali mu je izbor bio još više sužen povredom Aleksandra Radovanovića na početku meča. Sa Vanjom Ilićem (levo krilo) na srednjem beku i Mijajlom Marsenićem (pivotmen) na levom beku uz Nikolu Potića na desnoj strani nije išlo, a tu i tamo je Igor Mršulja uspevao da probije osokoljenu odbranu Našičana. Malo i nedovoljno za bodove na domaćem terenu. Poslednju nadu domaćina, ubila je serija Našičana 4:0, koju je zaključio raspoloženi Šime Ivić (6) za velikih 30:23 na dva minuta pre kraja…

A prvo poluvreme je obećavalo da bi Partizan mogao do svoje druge pobede u regionalnoj ligi. Nošeni podrškom najvatrenijih navijača na „Banjici“, crno-beli su bili bolji rival predvođeni raspucanim dvometrašem Potićem (4), kao i nepogrešivim levim krilom Matičićem (7/7) uz seriju odbrana Mihajla Radovanovića (13 odbrana). Vodili su 7:3, pri kraju prvog dela i 15:11, ali je iz svlačionice na poluvremenu izašlo neko drugo Nexe…

1.Vardar7511217 : 18116
2.CO Zagreb6501207 : 15615
3.Tatran Prešov7502243 : 21415
4.Metalurg5320133 : 11811
5.Nexe7313200 : 19510