PETO U NIZU: Makedonija spremna za poljsku zimu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PETO U NIZU: Makedonija spremna za poljsku zimu!

PETO U NIZU: Makedonija spremna za poljsku zimu!

gagac

Reprezentacija Makedonije savladala je Češku 32:28 (15:12) u odlučujućem meču za plasman na Evropsko prvenstvo u Poljskoj i tako izborila igranje na petom velikom takmičenju u nizu. I pored velikog broja povreda i otkaza, Lazarov, Ristovski i saigrači, kao i pun “Boris Trajkovski” nisu dozvolili da se niska uspeha makedonskog rukometa prekine, i pored toga što su za rivala imali motivisane Čehe, takođe, u velikim problemima sa povredama.

Nagovestili su Česi da su došli da igraju na sve ili ništa vođstvom 6:4 na startu meča, ali je roviti Lazarov preuzeo odgovornost kada je to bilo potrebno u bekovskoj trojci sa bratom Filipom i Goranom Kuzmanovskim.

Sjajni desni bek španske Barselone, krunisao je sezonu još jednom utakmicom za pamćenje. Do kraja poluvremena, Makedonci su bili na +3 zahvaljujući seriji golova levorukog asa.

Pri rezultatu 20:15, činilo se da Česi neće imati snage za finiš u egalu, ali svi su se prevarili jer je u 53. minutu pisalo 26:25 na semaforu. Tada, opet na scenu stupa Lazarov, al ii Borko Ristovski, koji sa par odbrana daje krila svojim saigračima. Uz Lazarova, i Manaskov (7), rešava da prekrati muke Česima za konačnu pobedu…

Makedonija nastavlja niz započet na EURO 2012 u Srbiji…