KRALJEVČANI PRIREDILI SPEKTAKL: "Orlovi" porazili Izraelce za kraj sezone! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan KRALJEVČANI PRIREDILI SPEKTAKL: „Orlovi“ porazili Izraelce za kraj sezone!

KRALJEVČANI PRIREDILI SPEKTAKL: „Orlovi“ porazili Izraelce za kraj sezone!

Reprezentacija Srbije pobedom je završila kvalifikacije za EURO 2016 u Poljskoj savladavši Izrael 32:23 (19:12) pred više od 3.500 gledalaca u hali “Ribnica” u Kraljevu. U duelu u kome je “Orlovima” bila potrebna pobeda za eventuačno drugo mesto u grupi i bolje mesto pred žreb za novo veliko takmičenje, viđena je apsolutna dominacija srpskih rukometaša od prvog do poslednjeg minuta…

SRBIJA – IZRAEL 32:23 (19:12)
Kraljevo
Hala – Ribnica
Gledalaca – 3.500
SRBIJA: Mladenović 1(1), Marjanović, Đukić 5, Ilić 4 (1), Stojković 4, N. Ilić 2, Ivezić sedam odbrana i sedmerac, Vučković 3, Zelenović 6, Čutura 1, Abutović, Marsenić 2, Orbović 3, Kocić sedam odbrana, Elezović 1, Popović
IZRAEL: Škalim, Gera 1, Turel 3, Kofman 1, Levi 4, Merović tri odbrane, Teper dve odbrane, Šikloši tri odbrane, Fridman 4, Zitler, Davda 5, Stridom 2, Stelman 2, Sičenko, Apo, Gal
KRETANJE REZULTATA: 3:1 (5.) 6:4 (8.) 7:6 (13.) 9:6 (15.) 12:9 (20.) 15:10 (24.) 21:14 (34.) 26:18 (44.) 29:18 (48.) 32:18 (54.)

Izveo je Dejan Perić postavu sa kojom je krenuo i prethodni meč u Crnoj Gori, a bekovska trojka Ilić – Elezović – Zelenović, brzo je pronalazila načine da nadigra agresivne Izraelce, koji su sa druge strane tražili način da nadigraju srpsku odbranu u brzom izvođenju centra.

Držali su se Izraelci preko Omera Davde (četiri gola u nizu) do 7:6 u prvih 14. minuta, a onda je kvalitet srpskog tima počeo da dolazi do izražaja. Serijom kontranapada preko Đukića i Vučkovića, Srbija je u 19. minute došla do +5 – 11:6, a razlika se povećavala sve do kraja prvog dela – 19:12.

Pružio je Perić šansu svim svojim izabranicima u drugom delu, ali najveće ovacije publike doživeo je Obrad Ivezić, junak iz Bara, koji je serijom intervencija digao kraljevačku publiku na noge. Pored sjajnog golmana, lopta Izraelaca nije htela u gol.  Od 26:18 do 32:18 prošlo je deset minuta (54.), a momci u srpskim majicama su polako mogli da krenu sa slavljem…