Marko Bezjak posle sjajnog starta Nexe-a: Cilj je osvojiti grupu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Marko Bezjak posle sjajnog starta Nexe-a: Cilj je osvojiti grupu

Marko Bezjak posle sjajnog starta Nexe-a: Cilj je osvojiti grupu

Nexe je prve dve prepreke u EHF Ligi Evrope preskočilo sa gol razlikom +24. U hali OŠ Kralja Tomislava pali su Skjern i Braga 38:28, a svoje utiske o startu na međunarodnoj sceni izneo je jedan od najiskusnijih, pridošlica iz Magdeburga, slovenački srednji bek Marko Bezjak:

• Prvo poluvreme smo odigrali kako smo trebali. Dobra agresivna odbrana i laki golovi, tu smo napravili razliku. U drugom smo išli iz pete u treću brzinu, napravili par grešaka i gosti su to kaznili lakim golovima. Na kraju krajeva, pobediti u Evropi sa 10 golova nije samo tako. Možemo biti zadovoljni. Ovo je samo početak. Idemo dalje – rekao je Slovenac i nastavio:
  • Igraju agresivnu 5-1 i 3-3 u nekim slučajevima. Čim izgubiš loptu oni to kazne. Prvo poluvreme smo baš dobro odigrali. Neće biti lako u Portugalu, ali bolja smo ekipa i mislim da ćemo grupu završiti na prvom mestu kao što nam je cilj – rekao je Bezjak.