SA +6 U KOLDING: Metalurg propustio da nokautira Dance! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SA +6 U KOLDING: Metalurg propustio da nokautira Dance!

SA +6 U KOLDING: Metalurg propustio da nokautira Dance!

13 komentari

Skopski Metalurg sa +6 putuju na revanš TOP 16 EHF Lige šampiona u Dansku, ali se čini da je večeras Kolding zaslužio da bude i ubedljviije poražen – 23:17 (14:9). Granica od sedam golova, bila je nešto što momci u plavim dresovima nisu mogli da preskoče večeras, iako su imali desetak napada da to učine. Danci su više puta bili u nokdaunu, ali su do kraja ipak ostali na nogama, pa žal za ubedljivijom pobedom ostaje. Ovo je bilo veče majstorija Renata Vugrineca, koji je meč završio sa 13 golova….

METALURG – KIF KOLDING KOPENHAGEN 23:17 (14:6)
Hala „Boris Trajkovski“
Gledalaca – 7000
METALURG: Stanić 16 odbrana, Ojleski 1, Dimovski 2, Pecakovski, Vugrinec 13(4), Georgievski 2, Manaskov, Mirkulovski 1, Markovski 1, Mojsoski, Markoski 1, Atman 1, Cindrić 1, Kedžo, Jonovski, Mijatović
KKK: Hvit četiri odbrane, Karlson 1, Laen 4, Jorgensen, Anderson 2, Spelerberg 1,  Šnuhel 2, Hundstrup, Vestfal, Tajlgard, Ravn, Larsen, Vides 2, Jensen, Boldsen, Rokas 3(2)
KRETANJE REZULTATA: 6:2 (9.) 8:3 (14.) 11:4 (22.) 12:9 (28.) 16:9 (33.) 18:11 (43.) 20:13 (47.) 22:15 (54.) 23:17 (59.)

Kao da je zemljotres protresao Dance na startu duela u Skoplju. Odluka Arona Kristijansona da meč počne sa dva pivotmena, nije bila baš najpametniji potez, što se ubrzo i videlo. Jakim duelima glavni bekovi, Karlson i Spelerberg, inače prosečni šuteri, oterani su od gola na 10 metara, a odatle sreće protiv Darka Stanića nije bilo.

Kako se otvara utakmica, pokazao je pod znacima navoda „vremeđni“ Renato Vugrinec. Slovenački rukometni majstor je do osmog minuta postigao četiri gola za 5:2 Metalurga. Na njega su se nadovezali Atman i Dimovski za +5 več posle 12 minuta – 7:2.

Dancima ništa nije polazilo za rukom u napadu. Spelerberg je pogađao Stanića i usput bežao od duela sa Acom Jonovskim, koji je gospodario Metalurgovom 6-0 odbranom. Kasper Hvit je tek u 14. minutu odbranio prvu loptu, nešto pre tajm-auta Arona Kristijansona, koji je pokuašo da povrati samopouzdanje svojih igrača pri rezultatu 8:3 (16.).

Rapsodija u plavom je trajala još nekih pet minuta, a prava eksplozija je odjeknula halom „Boris Trajkovski“ kada je Velko Markovski zakucao loptu u mrežu iz kontre za rekordnih +7 – 11:4 (22.).

Predstava bez greške, morala je kad-tad da stane. Stao je, pre svih, napad Metalurga. Par nepovezanih akcija i ishitrenih šuteva, donela su dva brza gola Dancima, koja su ih vratila iz „mrtvih“. Reagovao je Červar tajm-autom na 11:6, ali to nije zaustavilo Kolding. Konačno je neko zapucao i sa beka, bio je to Lase Anderson, koji je uz pomoć iskusnog pivotmena Laena, spustio na -3 – 12:9 u 28. minutu.

Bekovska trojka Cindrić – Atman – Vugrinec, uspela je da zaustavi pad. Izrađene akcije za Vugrineca (osam golova u prvom delu) i Georgievskog, donele su +5 pred put u svlačionicu – 14:9.

Početak drugog dela, donelo je istu metu i rastojanje, ali i istog heroja – Renata Vugrineca. Oslabio je šut Slovenca, razbranio se i Kasper Hvit, ali su samo Vugrinčeve lopte doticale mrežu (3 od 4 gola Metalurga u nastavku). Do 43. minuta je imao 11 golova na kontu a Metalurg 18:11.

Druga šansa za +8 je propuštena u 45. minutu u napadu sa igračem više, a kazna, po nepisanom pravilu, stigla je u narednom prvim golom Boa Spelerberga – 18:12.

Ni Georgievski iz kontre nije doneo +8 svom timu, kada je Hvit pokazao kakva je klasa pri rezultatu 19:12. Par minuta kasnije, još jednu priliku za +8, olako iznad gola ispucao je Pavel Atman kod 20:13 (49.). Umesto toga, usledila su dva laka gola Laena i Šnuhela za 20:15 na deset minuta pre kraja, kada je Červar pozvao na minut dogovora.

Isključenje Nikole Kedže, nagovestilo je da bi Danci, posle loše partije, mogli da uđu i u egal završnicu, ali je priključak na +4 u 53. minutu sprečio Darko Stanić uhvativši „živu“ Videsu. Odmah zatim je usledilo isključenje na drugoj strani i 13. gol Vugrineca, iz sedmerca – 21:15 (54.).

Nova „živa“ uhvaćena je Bou Spelerbergu u narednom napadu od strane Darka Stanića. Neverovatan pritisak sa tribina, poneo je Metalurg, koji je preko Dimovskog došao do +7 – 22:15, ali opet, šansa da se dođe do +8 je propuštena u narednoj polukontri.

Kazna za to bilo je isključenje Pavela Atmana i brzi gol Laena u 57. minutu – 22:16. Sa igračem manje na tačno 57:00 stigao je gol Ojleskog – 23:16. Nepravilna izmena donela je Dancima dva igrača više, ali strah u kostima Spelerberga nije jenjavao. Iskusni Danac, poklonio je napad Metalurgu već posle 10 sekundi „duplom“ loptom.

Do kraja meča, greške sa obe strane, uz još jedan gol Laena za konačnih 23:17…